Misterium Męki Pańskiej

Misterium Męki Pańskiej - fot:www.misterium.eu  Foto:

Misterium Męki Pańskiej - fot:www.misterium.euDzisiaj na Poznańskiej Cytadeli zostanie przedstawione Misterium Męki Pańskiej – największe widowisko pasyjne na świecie. W tym roku Misterium odbędzie się 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru, tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową. Zostanie poprzedzone Mszą św. o godz.17.00 w kościele górnym p. w. św. Jana Bosko w Poznaniu na Winogradach, ul. Warzywna 24, skąd wspólnie z aktorami będzie można przejść na Cytadelę. Tegoroczne Misterium poświęcone jest pamięci młodych chłopców zwanych Piątką Poznańską – beatyfikowanych przez Jana Pawła II spośród 108 męczenników II wojny światowej.

Misterium Męki Pańskiej – Poznańska Cytadela, 27 marca 2010 roku godzina 19.00

W związku z z tym widowiskiem wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

– w godzinach od 18:00 do około 23:00 podwojona zostanie częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 51, 74 i 76 (kursy co 10 minut);
– w godzinach od 17:00 do około 19:00 oraz po zakończeniu widowiska uruchomona zostanie dodatkowa linia tramwajowej „D” (kursy co 10 minut) na trasie: WILCZAK – Przełajowa – Winogrady – Pułaskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera – Święty Marcin – TOWAROWA – most Dworcowy – Roosevelta – Pułaskiego – Winogrady – Przełajowa – WILCZAK

Na przylegających do cytadeli drogach:

W sobotę od godziny 16 do ok. 23 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicach: Szelągowskiej, Za bramką oraz alei Armii Poznań. Na ulicy Za Cytadelą (od alei Armii Poznań do ulicy Winogrady) obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu. Przylegające do Cytadeli pasy ruchu ulicy Szelągowskiej (zachodni pas) oraz na alei Armii Poznań (północny) zostały przeznaczone na miejsca postojowe.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • dla organizatorow katolikow to jest widowisko – jak powiedzial rezyser tej imprezy, probujac wyludzic pieniadze od wladz miasta, ohyda!

  • a może Kościół by sypnął kasą – skoro chce takie czynsze za szkoły i inne budynki od miasta, to pewnie kasa jest w skarbcu!