K U L T U R A

#MisjaFerie – akcja społeczna Kulczyk Foundation

Jezioro Rusałka zimą  Foto: Paulina Walentowska

Feralny 2020 rok jest już co prawda za nami, ale rodzice z pewnością odliczają dni do końca tegorocznych… bardzo długich ferii. Dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak przetrwać ten trudny czas, Kulczyk Foundation organizuje akcję #MisjaFerie.

Zimowy pandemiczny czas wyjątkowo długich ferii wprowadzonych w związku z zagrożeniem koronawirusem z pewnością nie jest łatwy. Dzieci ponownie zostały pozbawione kontaktu z rówieśnikami (brak wyjazdów na narty, zimowiska, kolonie), co jest dla nich kolejnym niezwykle przykrym doświadczeniem. To na pewno najdłuższe ferie, jakie pamiętają ich rodzice. Ich sytuacja również nie należy do najłatwiejszych. Część z nich pewnie miała nadzieję na krótki odpoczynek i oderwanie się od codzienności. Kulczyk Foundation chce wspierać zarówno rodziców, jak i dzieci w tym czasie, rozumiejąc, że obie strony mogą być tą nietypową sytuacją zwyczajnie zmęczone. Co zatem proponujemy? Akcję #MisjaFerie! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy!

Codziennie do 17 stycznia, o 9 rano, odkrywajcie na stronie Kulczyk Foundation i na profilach w mediach społecznościowych hasło na dany dzień – artykuł zawierający materiały, inspiracje i aktywności dla rodziców i dzieci. To pomysł na to, na co, mimo wszystkich zewnętrznych ograniczeń, naprawdę możecie sobie pozwolić każdego dnia, aby spędzić czas kreatywnie i aktywnie. Natomiast wieczorami zachęcamy do znalezienia chwili tylko dla siebie. Codziennie po 20 w tych samych miejscach znajdziecie dodatkowe, interesujące artykuły i felietony – nie tylko na tematy rodzicielskie – oznaczone hasztagiem #WolnyWieczór.

Fundacja zachęca do dokumentowania tego, co będzie działo się w tym dziwnym czasie. Od jutra będzie można wziąć udział w konkursie na najciekawsze zdjęcie z „pandemicznych” ferii. Wystartuje on na profilach Kulczyk Foundation w mediach społecznościowych.

Jako ojciec trzech córek, doskonale rozumiem, przed jak ogromnymi wyzwaniami stoją obecnie rodzice. Poza zwykłymi problemami, które przynosiła jak dotąd codzienność, pojawiły się również te związane z pandemią i wyjątkowo długą rozłąką ze stacjonarną nauką, której doświadczają nasze dzieci. Właśnie dlatego stworzyliśmy akcję #MisjaFerie. W jej ramach proponujemy sposoby na poprawę samopoczucia – tak rodziców, jak i dzieci. Zapraszamy do korzystania z nich i wspólnego odliczania do końca tych nietypowych, wyjątkowo długich ferii – mówi Przemysław Pohrybieniuk, Dyrektor Zarządzający Kulczyk Foundation.

Jak dotąd, w ramach akcji #MisjaFerie pokazały się następujące teksty:

Użyte w artykule zdjęcia: Paulina Walentowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz