Aglomeracja

Miś na pomoc

Dzień misia  Foto: Fundacja Mam Marzenie

Już po raz trzeci Fundacja Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dary zostaną 25 listopada przekazane do szpitali dziecięcy.

Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek i chwalą się nimi. Zdarza się, że pluszowe maskotki pomagają nam w przełamaniu pierwszych lodów i poznanie dziecięcego marzenia. Stąd pomysł na zorganizowanie corocznej zbiórki zabawek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Misia.

W poprzednich latach zebraliśmy ponad 12 000 maskotek, zabawek i materiałów plastycznych, do akcji włączają się przedszkola, szkoły, firmy prywatne, samorządy, osoby prywatne. Bardzo ważne, ze względów higienicznych jest aby wszystkie przekazane nam dary były nowe, używane maskotki nie mogą zostać przez nas wniesione na teren szpitala, a więc nie zrealizują swojej misji – mówi Mateusz Mostowski, wolontariusz Fundacji Mam Marzenie.

Zbiórka trwa do 20 listopada br. Zebrane dary 25 listopada zostaną przekazane do: Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu oraz Szpitala św. Józefa przy ulicy Krysiewicza w Poznaniu.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji zapraszamy do kontaktu z regionalnym koordynatorem, którym jest Mateusz Mostowski. Skontaktować się z nim można telefonicznie pod numerem telefonu 515-199-631, e-mailowo: mateusz.mostowski@mammarzenie.org lub osobiście na ulicy Ogrodowej 26 w Robakowie.

Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką prezydenta, jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć prezydenta „Teddy Bear”. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radość, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.

pluszowe misie przyniesione przez dzieci do przedszkola
pluszowe misie przyniesione przez dzieci do przedszkola
Użyte w artykule zdjęcia: Fundacja Mam Marzenie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz