POZnań

Migające diody i kolejna stacja roweru miejskiego

Poznański rower miejski stacja PRM Junikowo  Foto: Zarząd Transportu Miejskiego / materiały prasowe

Uruchamiana jest kolejna stacja PRM Złotowska/Malwowa. Tym samym system Poznańskiego Roweru Miejskiego liczy już 112 stacji. Operator systemu wprowadza też migające diody wskazujące rowery gotowe do wypożyczenia.

1 marca rozpoczął się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. System powiększył się migają wówczas o 20 stacji w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dzięki inicjatywie i poprawce budżetowej radnej Karoliny Fabiś-Szulc w rejonie Junikowa powstały dwie stacje „Junikowo” przy dworcu i uruchamiana właśnie Złotowska/Malwowa.

Dodatkowo w marcu uruchomiona została kolejna stacja sponsorska – Galeria Malta. Od dzisiejszego popołudnia do dyspozycji użytkowników będzie zatem 112 stacji PRM.

W ramach testów – stojaki na stacji PRM Kozia zostały wyposażone w diody: zielone światło oznacza, że rower jest sprawny i gotowy do wypożyczenia, czerwone – że rower jest uszkodzony (zablokowany) i oczekuje na przyjazd serwisu – informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

To rozwiązanie wprowadzone z myślą o rowerzystach, mające na celu podniesienie jakości funkcjonowania systemu. Dzięki diodom od razu wiadomo, który rower wybrać, a jednocześnie – dlaczego nie może wypożyczyć innego roweru znajdującego się na stacji. Jeśli system się sprawdzi, nie jest wykluczone, że wyposażanie w diody stojaków w innych stacjach będzie kontynuowane.

Od początku sezonu 2018 w systemie Poznańskiego Roweru Miejskiego zanotowanook. 170 000 wypożyczeń. Jak dotąd, rekor dowy był dzień, 15 kwietnia, kiedy rower miejski wypożyczano ok. 11 500 razy.

Do grona najpopularniejszych stacji, w marcu br. – obok Półwiejskiej i Mostu Teatralnego – dołączyła stacja Kórnicka (zamontowana podczas tegorocznej rozbudowy).

Najpopularniejsze w marcu trasy to: Os. Sobieskiego do UAM Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz w przeciwnym kierunku: UAM Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa do Os. Sobieskiego; Bukowska/Przybyszewskiego do Szpitalna i Szpitalna do Bukowska/Przybyszewskiego; Półwiejska do stacji PRM Plac Wiosny Ludów.

 

Użyte w artykule zdjęcia: Zarząd Transportu Miejskiego / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz