Jeżyce Sołacz Winogrady

Mieszkańcy 40 domów bez wody

kran 2Od rana mieszkańcy 40 budynków w centrum Poznania nie mają wody. Powodem jest awaria zasuwy na sieci wodociągowej w pobliżu skrzyżowania Alei Wielkopolskiej i Pułaskiego.

Aby wstrzymać wyciek wody na jezdnię, konieczne było zamknięcie zasuwy, a więc również dopływu wody do posesji położonych przy ul. Al. Wielkopolska, Grudzieniec oraz Klin – wyjaśnia Maja Zygmanowska z Aquanetu. Aby ułatwić życie mieszkańcom okolicznych domów, woda będzie im dostarczana beczkowozem z wodą pitną.

Ekipy remontowe będą mogły przystąpić do usuwania awarii dzisiaj dopiero po godzinie 18:00, gdy zmniejszy się nieco ruch samochodów w tym miejscu.

Gdy rozpoczną się prace, kierowcy nie będą mogli  skręcić z Alei Wielkopolskiej w prawo w ul. Pułaskiego. Nie będzie także można jadąc z Winograd przejechać prosto ulicą Pułaskiego przez skrzyżowanie z Al. Wielkopolską w kierunku Roosevelta. Utrudnienia powinny zakończyć się w środę około godziny 6:00. Dotyczy to również autobusów komunikacji miejskiej. Bimby jeździć będą bez zmian.

Awaria na Pułaskiego Foto: Aquanet

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz