POZnań

Miejskie dożynki – kolorowy korowód i biała kiełbasa!

Dożynki Miejskie 2016 w parku Wilsona - Poznań 27.08.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Dożynki Miejskie 2016 w parku Wilsona - Poznań 27.08.2016 r.

Pod raz dwudziesty trzeci odbędą się Dożynki Miejskie. Wydarzenie rozpocznie się barwnym korowodem dożynkowym spod kościoła na ul. Stolarskiej, który przejdzie ulicą Śniadeckich pod muszlę koncertową w Parku Wilsona. Będą kulturalne atrakcje oraz darmowa grochówka i biała kiełbasa.

Dożynki to święto, które pokazuje słowiańską tradycję, stanowi część kultu gospodarności, tak ważnego dla tożsamości Poznania i Poznaniaków. Miejskie Dożynki będą okazją do odetchnięcia od miejskiego stylu życia i możliwością obcowania z kulturą wiejską. Będą też swego rodzaju wehikułem czasu, a to za sprawą wioski ginących zawodów z warsztatem garncarskim, świecowniczym, kowalskim, zielarskim, a także muzeum wyposażenia gospodarstwa chłopskiego.

Obrzęd dożynkowy przedstawi zespół Łany z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. A na wszystkich, którzy przyjdą do Parku Wilsona czeka mnóstwo atrakcji: pokazy, konkursy, występy artystyczne i żywe warsztaty.

Będą także pokazy florystyczne i pracy psów ratowniczych, a także wystawy: gołębi i drobiu ozdobnego, królików, zwierząt gospodarskich i kotów.

Dla dożynkowych gości przygotowano darmową grochówka z kotła, kiełbasę białą parzoną i kawę.

Miejskie dożynki odbędą się w sobotę 2 września w Parku Wilsona, początek około godz. 14:00

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz