Stare Miasto

Miejscy społecznicy do roboty! Stare Miasto wzywa!

Warta - tłumy  Foto: Tomasz Dworek

Marcowe wybory do Rady Osiedla Stare Miasto były jednymi z najbardziej emocjonujących w Poznaniu. Do rywalizacji o 21 miejsc stanęło ponad 50 aktywistów. Nowa rada postanowiła zaprosić do współpracy wszystkich, którzy nie uzyskali wystarczającego poparcia, a chcą działać na rzecz tej ważnej dla wszystkich poznaniaków części miasta.

Na Starym Mieście mamy setki spraw i tematów, którymi warto i należy się zajmować. Warto podjąć współpracę z komisjami Rady Osiedla, zajmującymi się konkretnymi sprawami. Dzięki dotychczasowej współpracy wiele się udało. Dzięki dalszemu współdziałaniu uda się w dobry sposób wpłynąć na przyszłą odnowę i rozwój tej ważnej dla wszystkich dzielnicy – mówi Andrzej Rataj, przewodniczący Rady, zapraszając wszystkie osoby kandydujące w marcowych wyborach i staromiejskich społeczników.

Najbliższe lata będą bardzo ważne dla tej części miasta. Realizowany będzie wielki Program dla Śródmieścia mający na celu odnowę i rozwój centrum, oraz stworzenie dogodnych warunków dla mieszkania i odwiedzania Starego Miasta.

Rada włącza się w działania związane z rewaloryzacją terenów nad Wartą oraz przywróceniem rzeki mieszkańcom i turystom – to jest ogromny potencjał i atut, który należy wreszcie wykorzystać. Dużym wyzwaniem są także zamierzenia dotyczące zrównoważonego ruchu pieszych, pojazdów i rowerów.

Mieszkańcy mają również istotne oczekiwania związane z poprawą stanu bezpieczeństwa, porządku publicznego i utrzymaniem czystości oraz współpracą z właściwymi służbami.

Nowi radni mają także wiele planów związanych z udogodnieniami dla rodzin, dzieci, młodzieży i seniorów, w tym tworzeniem miejsc rekreacji i placów zabaw.

Zamierzamy intensywnie rozwijać inicjatywy kulturalne oraz projekty integracyjne dla trzech ważnych grup, mających często rozbieżne interesy – mieszkańców, właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców – na zasadach kompromisu i umów społecznych – podkreśla Rataj – dlatego jesteśmy otwarci na wspólne działania z wszystkimi, dla których tak ważne jest dobro Starego Miasta.

Rada Osiedla Stare Miasto zaprosiła osoby kandydujące w marcowych wyborach na wspólne spotkanie, które odbędzie się już we wtorek 2 czerwca 2015 roku o godz. 17:00 nad rzeką Wartą w przestrzeni KontenerART.

Festyn zorganizowany przez Rade Osiedla Stare Miasto - Stary Marych Wiecznie żywy

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Bardzo żałuję,że nie będę mógł tu być.Proszę jednak,by ktoś z obecnych podjął temat ul.Garbary.Jest ona coraz bardziej wyludniona,coraz więcej pustych lokali handlowych,a do tego brudna jak nigdy.Ulica ta,choćby ze względu na swoją niezwykłą historię nie zasługuje na taki los.