BizNews

Microsoftu pomysły na lepszy Poznań

Biurowiec Za Bramką  Foto: Piotr Frąckowiak

Czy pomysły uczestników Microsoft Imagine Cup Smart Cities Tour spodobają się władzom Poznania i siedmiu innych miast będziemy się mogli przekonać podczas jutrzejszego spotkania w Strefie +1 na ul. Za Bramką. W tegorocznej, 15 już edycji konkursu, konsultacjom poddanych jest 21 zgłoszonych projektów. Konsultantami są osoby odpowiedzialne za rozwój miast, a także przedstawiciele funduszów inwestycyjnych działających w regionach.

Microsoft Imagine Cup Smart Cities Tour

Inwestorzy i włodarze miast zobaczą m.in. najnowsze podejście do kwestii ekologii, w tym projekt stacji paneli fotowoltanicznych wytwarzających energię dla mieszkańców, czy ekomoskitiery mierzące poziom zanieczyszczenia powietrza i przeciwdziałające dostawaniu się pyłów do naszych domów.

Wśród projektów jest też m.in. internetowa platforma wynagradzania za aktywny wybór transportu rowerowego ze wspierającą ją aplikacją mobilną. W budownictwie mieszkańcom miałyby pomóc półautonomiczne roboty, tworzące budynki w technologii druku 3D, rozwiązujące problem bezdomności w miastach.

W Imagine Cup Smart Cities rozwiązania oceniać będą władze siedmiu miast – Wrocławia, Poznania, Łodzi, Gdańska, Katowic, Rzeszowa oraz Warszawy. Najlepsze z nich mają szasnę na wdrożenie pilotażowe.

Zgłoszone w tym roku projekty wyraźnie pokazują, że technologia pozwala przekraczać bariery i łączyć ludzi w niespotykany dotychczas sposób. To sami uczestnicy podnoszą rokrocznie poprzeczkę zgłaszanymi projektami i sprawiają, że technologie, które dotychczas były postrzegane jako pieśń przyszłości, mają szansę działać już teraz – mówi Magda Taczanowska, Dyrektor Sektora Publicznego w polskim oddziale Microsoft.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Frąckowiak, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz