POZnań

Miasto pomaga gastronomii

Stary Rynek - ogródki  Foto: lepszyPOZNAN - S9+

Miasto Poznań ponownie obniża stawki za ogródki gastronomiczne – tym razem aż do 15 marca 2022 roku. Przez większość czasu właściciele restauracji zapłacą tylko jeden grosz dziennie za metr kwadratowy zajętego pasa drogowego. 

Zmiany w lokalnych przepisach mają pomóc poszkodowanym przez pandemię przedsiębiorcom – właścicielom lokali gastronomicznych, którzy zgodnie z decyzją rządu musieli zamknąć swoje restauracje. 

Stawki będą zróżnicowane w zależności od daty. Do 30 czerwca tego roku oraz od 1 września 2021 r. do 14 marca r. 2022 przedsiębiorcy z branży gastronomicznej zapłacą tylko jeden grosz – za każdy zajęty metr kwadratowy pasa drogowego dziennie. 

Od 1 lipca do 31 sierpnia tego roku stawki będą nieco wyższe, ale i tak o połowę mniejsze od tych, które przedsiębiorcy płacili przed pandemią. Przez dwa wakacyjne miesiące wysokość opłaty będzie również uzależniona od położenia ogródka. W śródmieściu będzie wynosić 50 groszy za metr kwadratowy, ale w strefie peryferyjnej już tylko 20 groszy. Po wakacjach, od 1 września stawki znów zmaleją do 1 grosza, niezależnie od tego, gdzie znajduje się ogródek.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN - S9+

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz