Medale Energetycznych juniorek i juniorów w siatkówce

Finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorek - Enea Energetyk Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W ostatni weekend 4-6.02.2022 w Szamotułach odbyła się Turniej Finałowym Mistrzostw Wielkopolski Juniorek i Juniorów w piłce siatkowej. W turnieju w obydwu kategoriach wzięły udział po cztery najlepsze drużyny z województwa. Zarówno w juniorkach jak i juniorach uczestnictwo Enea Energetyka Poznań w finale nie było niespodzianką. Klub co sezon jest pewnym uczestnikiem turnieju.

Juniorki i juniorzy to sportowcy w wieku 17/18 lat. Dla niektórych jest to ostatni sezon w rozgrywkach młodzieżowych i w następnym roku rozpoczną przygodę z siatkówką seniorską. Taki sezon dla wielu zawodników jest ostatnim momentem na spełnienie młodzieżowych marzeń, którym jest Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej.

Siatkarki Enea Energetyka Poznań na Finale Wielkopolski pokazały, że są gotowe, w pełni zmotywowane, żeby obronić tytuł Mistrza Polski, który w zeszłym roku został zdobyty w kapitalnym stylu. Podopieczne Marcina Orlika szły jak błyskawica i w końcowej fazie postawiły kropkę nad „i” deklasując przeciwniczki w Finale Mistrzostw Polski.

W miniony weekend energetyczne w turnieju w Szamotułach rozegrały trzy mecze i zwyciężyły je 3:1 z Szamotułami, 3:0 z Turkiem oraz 3:0 z Kaliszem. Taki wynik meczów pozwolił dziewczynom cieszyć się z obronionego tytuły MISTRZA WIELKOPOLSKI. Młode zawodniczki zawiesiły na szyi złote medale i zapowiedziały, że w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski pokażą jeszcze lepszą siatkówkę.

Siatkarze Enea Energetyka Poznań wywalczyli WICEMISTROZSTWO WIELKOPOLSKI pozostawiając kawał serca na parkiecie. W pierwszym meczu przegrali 3:2 z Piłą, ale w następnych dwóch meczach z Szamotułami pokazali siłę Enea Energetyka Poznań i zwyciężyli obydwa mecze 3:0.

Następne rozgrywki dla młodych sportowców odbędą się na Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w dniach 17-20.02.2022. W obydwu kategoriach weźmie udział po 48 najlepszych drużyn z Polski. Losowanie grup odbędzie się w najbliższych dniach. Jednakże już wiemy, że obydwie grupy zagrają na wyjeździe.

Trzymamy kciuki za naszą młodzież i niezmiennie jesteśmy dumni i pełni podziwu dla pracy jaką wykonują! – mówi Iwona Zuzel – rzeczniczka prasowa Enea Energetyka Poznań.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, Materiały Prasowe / Area Development