K U L T U R A

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note – zdjęcia

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol. 26 07.12.2021  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note we wtorek gościł zespół Lunatycy Martwej Dyskoteki oraz Superhive. Zarejestrowane rozmowy i koncert zostaną wyemitowane w radiu Afera.

Lunatycy Martwej Dyskoteki. To nowa, zimna fala polskiego rocka. Pochodzący z Poznania muzycy choć są porównywani do Brygady Kryzys, Kult, Siekierę czy też Republikę mają swoje własne brzmienie. Melodyjne, często orientalizujące gitary, świetnie pracująca sekcja rytmiczna i operowanie dysonansem to domena grupy. Ciekawe teksty opowiadające o sprawach ważnych dla dorosłego wciąż niedojrzałego trzydziestolatka oraz ciekawy wokal tworzy prawdziwe i przejmujące emocje.

Celem jest odreagowywanie traum, których doświadczamy w dobie globalnego kryzysu – opowiadają muzycy

W ten sposób zaplanowane są występy grupy. Koncerty Lunatyków Martwej Dyskoteki to połączenie szamańskiego seansu ze zbiorową terapią i happeningiem.

Kolejny zespół z którym dziennikarz Mariusz Kwaśniewski przeprowadził rozmowę, a i mogliśmy posłuchać ich na żywo to zespół Superhive. Pełen temperamentu zespół grający rocka z pogranicza alternatywy i indie wyróżnia się niebanalnym wokalem, własnymi utworami.

Ten wieczór, który upłynął na ciekawych i pełnych humoru rozmów Kwaśniewskiego z muzykami, był także okazją do wysłuchania dwóch koncertów, które zostały zarejestrowane i zostaną wyemitowane w radiu Afera. “Kwas w eterze” w każdą niedzielę o godzinie 20:00

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz