POZnań

Maraton poznańskich programistów

Ze wsparcia funduszu korzystał m.in. SaveUp - aplikacja rozpoznawania obrazu, która umożliwia zakupy książek za pomocą smartfonu.   Foto: facebook

W zaledwie dwa dni uczestnicy programistycznego projektu zamierzają przygotować kilka propozycji aplikacji związanych z rodzinnym podróżowaniem samochodem. Najlepszy projekt zostanie nagrodzony umową na jego realizację.

Ze wsparcia funduszu korzystał m.in. SaveUp - aplikacja rozpoznawania obrazu, która umożliwia zakupy książek za pomocą smartfonu.  Foto: facebookWydarzenie przygotowane przez ECDF mKlaster – inicjatywę skupiającą deweloperów aplikacji mobilnych korzysta z najnowszych, cieszących się ogromną popularnością na całym świecie koncepcji pracy – warsztatów rozwiązywania problemów metodologią Design Thinking oraz hackathonów, czyli maratonów programowania. Chociaż wydarzeń realizujących te idee odbyło się już wiele, to ich połączenie zostanie zastosowane w Poznaniu po raz pierwszy.

Spotkanie składa się m.in. z warsztatów opartych na metodologii Design Thinking. Stworzona na Uniwersytecie Stanford idea wykorzystywana jest przez czołowe korporacje IT, m.in. w Google, Apple czy SAP. Sięgając do narzędzi charakterystycznych dla branży wzorniczej, pomaga w tworzeniu rozwiązań najlepiej odpowiadających na potrzeby odbiorców.

To właśnie ten atut ma największą wartość dla przygotowywania rozwiązań technologicznych. Dzięki intensywnej pracy kreatywnej interdyscyplinarnych grup, powstaną dziesiątki pomysłów, z których ostatecznie wybranych zostanie pięć najciekawszych.

Wydarzenie, którego partnerem jest Škoda odbywać się będzie 26-27 kwietnia na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno Przemysłowego. Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę, niedługo po zakończeniu hackathonu. Zwycięska drużyna podpisze umowę na realizację zaprojektowanej aplikacji.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz