K U L T U R A

Manifesty przyszłości w Pawilonie

Ula Lucinska Michal Knychaus  Foto: Fabian Flury / Pawilon - materiały prasowe

Pawilon w Starym Korycie Warty zaprasza na oryginalną instalację zbudowaną z trzech niezależnych płaszczyzn: wizualnej, tekstowej oraz dźwiękowej – „Not a gift given, but a choice made”. Tytuł instalacji został zaczerpnięty z książki Ursuli K. Le Guin „Grobowce Atuanu” i dotyczy relacji między źródłami nowych mitologii, a teraźniejszością.

Każda z płaszczyzn ustanawiając własne konteksty, oddziałuje na pozostałe. Duet Uli Lucińskiej i Michała Knychausa – Inside Job zaprosił do współpracy nad warstwą tekstową artystki: Dorotę Gawędę i Eglė Kulbokaitė, założycielki Young Girl Reading Group. Część dźwiękową realizuje artysta pochodzący z Cypru – Panayiotis Mina, współpracujący z muzycznym wydawnictwem Honest Electronics – informuje Andrzej Pakuła, kurator wystawy

Wernisaż odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godzinie 19:00, godz. 20:00 live act. Wystawa czynna do 4 maja, codziennie od 12:00 do 20:00, wstęp wolny.

Twórcy przedsięwzięcia Ula Lucińska (1992) i Michał Knychaus (1987) pracują razem jako duet Inside Job. Ich praktyka artystyczna opiera się na realizowaniu projektów interdyscyplinarnych wykorzystujących różnorodne media i materiały. To wielokrotni beneficjenci programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

Dorota Gawęda (1986) i Eglė Kulbokaitė (1987) to duet artystyczny założony w 2013 roku w Bazylei i Atenach. Artystyki są absolwentkami Royal College of Art w Londynie. W swoich pracach zajmują się teorią i fikcją inspirowaną przez feminizm, zagadnieniami emancypacji i technologii oraz dyskursywnością przestrzeni.

Panayiotis Mina (1982) to samozwańczy audiowizualny anty-autor działający na Cyprze. Jest aktywnym członkiem kolektywu Honest Electronics Do It Together. Interesuje się hałasem i zakłóceniami jako elementami kulturowymi we współczesnych mitach; za pomocą swoich performansów i utworów tworzy narrację, które następnie rozpadają na ich poszczególne elementy tworząc amalgamat hałasu, parodii i działań artystycznych.

Kurator cyklu Manifesty Przyszłości: Andrzej Pakuła, produkcja: Mikołaj Ludwik Szymkowiak, Krystian Piotr, Krystian Koźbiał, komunikacja wizualna: Krzysztof Pyda

Użyte w artykule zdjęcia: T. Dworek , Pawilon, Fabian Flury / Pawilon - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz