Aglomeracja

Mamy 15 698 nowych zakażeń koronawirusem, 309 osób zmarło

COVID  Foto: engin akyurt

Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także widzimy, że nabiera impetu. Dzisiaj mamy 15 698 nowych potwierdzonych przypadków. To jest prawie dwukrotnie więcej niż we wtorek – powiedział w środę wiceszef MZ Waldemar Kraska.

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska mówił w środę w Programie I Polskiego Radia o dziennej liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce.

Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także widzimy, że nabiera impetu. Dzisiaj mamy nowych przypadków potwierdzonych 15 698. To jest prawie dwukrotnie więcej niż w dniu wczorajszym – powiedział.

Z danych MZ wynika, że tydzień temu w środę potwierdzonych zakażeń było 12 146, a 372 osoby zmarły. Z kolei dwa tygodnie temu – potwierdzono 8 694 zakażenia, a zmarło 279 osób.

Kraska dodał, że jeżeli porównamy “tydzień do tygodnia” do poprzedniej środy, to jest wzrost o 3,5 tysiąca. “Czyli widzimy, że tych nowych przypadków niestety codziennie nam przybywa i to jest bardzo niepokojący sygnał. Także 309 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem, czy też chorób współistniejących” – dodał Kraska.

Wiceminister zdrowia zaznaczył, że niepokojące jest również to, że do szpitali trafia coraz więcej osób z COVID-19. “W tej chwili mamy już zajętych ponad 15,5 tys. łóżek tzw. covidowych. Także więcej osób trafia pod respiratory – jest już zajętych ponad 1,5 tys. tych maszyn” – mówił.

źródło: (PAP) szz/ krap/

Użyte w artykule zdjęcia: engin akyurt

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz