K U L T U R A

Maluję nasze życie – wystawa białoruskiej artystki

Barak Kultury  Foto: Barak Kultury

„Maluję nasze życie” to tytuł wystawy, na którą zaprasza Barak Kultury. Prace białoruskiej artystki Olgi Jakubowskiej będzie można oglądać w galerii przy Alejach Marcinkowskiego od 20 sierpnia.

Olga Jakubowska znana jest z cyklu prac “Koty Wolności”, poświęconych protestom na Białorusi i dzielnej obronie mieszkańców Ukrainy przed agresją rosyjską. Rysunki wykonane są w formie zrozumiałej nawet dla dziecka: pozytywne postacie – kotki, stawiają opór wilkom, a Anioły Stróże są symbolami dobroci, troski i wiary w lepszą przyszłość. Olga stała się tym samym artystką, która uchwyciła najjaśniejsze momenty naszej najnowszej historii.

«Dawniej rysowałam ilustracje do książek, a teraz książka stała się naszym życiem i ja mogę, wręcz powinnam to życie ilustrować!», — tak Olga opowiada o aktualnych wydarzeniach.

W dniu otwarcia wystawy wystąpi piosenkarka z Białorusi Alena Kadanova. Alena komponuje i śpiewa piosenki w trzech językach (białoruskim, polskim, rosyjskim) odzwierciedlając różne historie z życia w polskiej emigracji. Brała udział w nagrywaniu piosenek znanych polskich wykonawców m. in. z polsko-ukraińskim zespołem DagaDana i Chórem Czarownic Poznańskich. To właśnie w Poznaniu rozwinęła swoje muzyczne skrzydła.

Wystawa „Maluję nasze życie” potrwa do 04 września 2022 r. Barak Kultury, al. Marcinkowskiego 21, 61-745 Poznań, Wstęp wolny, pn-pt od 11-00 do 17-00

Użyte w artykule zdjęcia: Barak Kultury

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz