K U L T U R A

Hip-hop, house, locking, popping – zawody o aplauz publiczności

Red Bull Dance Your Style  Foto: Maurice van der Meijs / Red Bull Content Pool

Hip-hop, house, locking, popping i inne formy tańca ulicznego zawładną klubem Tama w Poznaniu, gdzie najlepsi tancerze z całej z Polski będą ze sobą rywalizować w rytm największych muzycznych przebojów. Ich zadaniem będzie zdobycie szacunku i aplauzu zgromadzonej na miejscu publiczności, ponieważ to właśnie ona decyduje o werdykcie każdej bitwy.

Do walki o tytuł mistrza stanie szesnastu zaproszonych tancerzy, którzy zmierzą się w pojedynkach 1 na 1. Ich zadaniem będzie zachwycić jedynego jurora – zgromadzoną na wydarzeniu widownię. To właśnie ona, głosując za pomocą specjalnych bransoletek, decydować będzie o wynikach pojedynków.

DJ będzie tego wieczoru grać największe muzyczne przeboje – od rockowych klasyków, poprzez funkowe brzmienie, po rapowe „bangery”. Wszystko po to, by tancerze jak najlepiej “poczuli się” w tańcu i nawiązali jak najlepszy kontakt z publicznością. Nie znając wcześniej muzyki, przy jakiej będą rywalizować, uczestnicy muszą wzbić się na wyżyny improwizacji i jak najbardziej zaskoczyć widzów.

Gra będzie toczyć się o wysoką stawkę, gdyż zwycięzca poza tytułem mistrza i statuetką, będzie miał możliwość reprezentowania Polski na Red Bull Dance Your Style World Final, który w tym roku odbędzie się w RPA!

O RED BULL DANCE YOUR STYLE

Red Bull Dance Your Style to międzynarodowa seria zawodów street dance charakteryzująca się wyjątkowym formatem, w ramach którego, specjalizujący się w różnych stylach, tancerze mierzą się w rytm mainstream’owych hitów, a zwycięzcę wybiera publiczność. Pierwszy światowy finał zawodów odbył się w 2019 roku w Paryżu, gromadząc ponad 4000 tysiące osób na wydarzeniu i 3 800 000 widzów transmisji na żywo. W tym roku Red Bull Dance Your Style World Final odbędzie się 10 grudnia w Johannesburgu.

Red Bull Dance Your Style, 24 września 2022, Klub TAMA

Użyte w artykule zdjęcia: Maurice van der Meijs / Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz