K U L T U R A

Malta, Strzeszynek – muzyczne gwiazdy na lato

Znamy pełny program cyklu koncertów #NaFalach. Natalia Nykiel, Coma, Kamil Bednarek czy Mrozu to tylko wstęp do tego, co przygotowali organizatorzy muzycznego lata w Poznaniu. Pierwszy koncert już 29 czerwca!

Nazwiska artystów, którzy zagrają podczas darmowych koncertów plenerowych, zapowiadają muzyczne lato. Nad jeziorami Strzeszyńskim i Maltańskim w ciągu dwóch miesięcy wystąpi łącznie 16 zespołów. Jako pierwsza swój repertuar zaprezentuje Natalia Nykiel, znana między innymi z programu telewizyjnego The Voice of Poland. Jej największe przeboje – takie jak Bądź Duży czy Terror – mają po 50 milionów wyświetleń w serwisie Youtube.

Rockowo-alternatywny lipiec

W tym sezonie trzy pierwsze koncerty #NaFalach odbędą się nad Strzeszynkiem. Po Natalii Nykiel na plaży miejskiej zaprezentuje się Mrozu (5.07), a tydzień później Happysad (12.07). Po tych występach, cykl przeniesie się na pływającą scenę nad Jeziorem Maltańskim. Jako pierwsza zawładnie nią Natalia Przybysz (19.07). Jej fani już nie mogą doczekać się utworów takich jak Nazywam się niebo, Miód czy Światło Nocne. Rekordy popularności w mediach społecznościowych bije drugi koncert w tej lokalizacji.

W piątek 26 lipca wystąpi tutaj Daria Zawiałow. Jest to jedyna artystka, której aż trzy utwory jednocześnie znalazły się na ostatnim notowaniu listy przebojów programu trzeciego Polskiego Radia. Autorka hitów takich jak Kundel Bury, Malinowy Chruśniak, Nie dobiję się do Ciebie czy Szarówka otworzy najdłuższy weekend cyklu.

W sobotę i w niedzielę (27-28.07) nad Jeziorem Strzeszyńskim odbędzie się bowiem festiwal Luxfest, który w tym roku jest częścią #NaFalach. Pierwszego dnia koncerty zagrają Coma i Luxtorpeda, następnego – Arka Noego i jej ukraiński odpowiednik – Kowczeg Noja.

Podwójny sierpień

Nowością programową #NaFalach są koncerty łączone. Do tej pory każdego festiwalowego dnia swój repertuar prezentował jeden zespół. Tym razem organizatorzy przygotowali muzyczne kombinacje, które zapowiadają się niezwykle interesująco. Pierwszy podwójny koncert to gratka dla fanów hip-hopu. Rasmentalism oraz Łona/Webber i The Pimps (2.08) grali już na pływającej scenie w poprzednich latach. Tym razem rozbujają fanów wspólnymi siłami.

Najciekawszym połączeniem, jakie przygotowali organizatorzy jest poznańska mieszanka wybuchowa. W sobotę 10 sierpnia nad Maltą zagrają Rebeka oraz Rosalie. Obie artystki promują #NaFalach w spotach reklamowych. Utwór Rebeki Fale jest nieoficjalnym hymnem tegorocznego cyklu.

Jedynym artystą, który zagra tradycyjny solowy koncert w sierpniu jest Kamil Bednarek (23.08). Fani Kamila już nie mogą doczekać się wykonania jego hitów: Chwile jak te, Jak długo jeszcze czy List. Ostatni koncert cyklu #NaFalach również będzie podwójny. Nad Maltą zaprezentują się BOKKA oraz Kamp!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Harmonogram cyklu #NaFalach:

Strzeszynek:
• Natalia Nykiel 29.06
• Mrozu 5.07
• Happysad 12.07
• Luxfest 27-28.07 Coma, Luxtorpeda, Arka Noego, Kowczeg Noja
• Kamil Bednarek 23.08

Malta:
• Natalia Przybysz 19.07
• Daria Zawiałow 26.07
• Łona/Webber i Rasmentalism 2.08
• Rebeka i Rosalie. 10.08
• BOKKA i Kamp! 30.08

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR, Joanna Wizmur / POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz