K U L T U R A

Malarstwo – Ireneusz Wiciak

Ireneusz Wiciak  Foto: Muzeum Narodowe w Poznaniu

Ireneusz Wiciak maluje głownie sceny figuralne, pejzaże oraz martwe natury. Przekrój jego prac, które powstały w ciągu ostatnich 15 lat będziemy mogli oglądać w Klubie Osiedlowym Dębczak.

Początkowo malarz eksperymentował z koloryzmem, ale z czasem zastąpił je malarstwem bliższym Szkole Londyńskiej. W swoich obrazach zajmuje się człowiekiem i obszarami jego egzystencji społecznej.

Jakkolwiek jego obrazy są efektem przemyśleń nad konkretnymi zdarzeniami i zjawiskami społecznymi, to w efekcie przyjmują formę bardziej ogólnych komunikatów malarskich – wyjaśniają organizatorzy wystawy.

Ireneusz Wiciak urodził się w 1964 r. w Poznaniu. Studia artystyczne ukończył w 2001 r. dyplomem z wyróżnieniem w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis w pracowni prof. A.M. Łubowskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Malarzy i Grafików Wielkopolska.

Wystawę prac Ireneusza Wiciaka, stanowiącą przekrój jego pracy twórczej powstałej w ciągu ostatnich 15 lat będziemy mogli oglądać od soboty (16.01) w Klubie Osiedlowym Dębczak (os. Dębina 106). Wernisaż wystawy zaplanowano na godzinę 18:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz