Oborniki

Mała obwodnica, duże ułatwienie

Prace na obwodnicy Czarnkowa  Foto: Skanska

Rozpoczęły się właśnie prace związane z budową obwodnicy Obornik. Choć powstanie droga o długości nieco ponad 1 kilometra, to ma ona znacznie ułatwić przejazd łącząc drogę wojewódzką 178 z trasą nr 11. Dzisiaj (16.08) odbyło się symboliczne przekazanie wykonawcy placu budowy obwodnicy.

W ramach inwestycji powstanie również rondo na skrzyżowaniu ulic Czarnkowskiej i Kubiaka. Drogowcy wybudują także most na rzece Wełnie oraz przeprowadzą rozbiórkę i budowę nowego wiaduktu drogowego na ul. Staszica.

Rozebrany zostanie także wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 11, a w jego miejscu powstanie rondo turbinowe – informuje Monika Sadowska z firmy Skanska – prace przy realizacji obwodnicy obejmą także budowę lub przebudowę chodników, ścieżek rowerowych, kolidujących sieci infrastruktury technicznej oraz modernizację pozostałych dróg publicznych, w tym ulic Łopatyńskiego oraz połączenia ulic Drużbickiego oraz Żwirki i Wigury.

Inwestycja kosztować będzie 14.400.000 złotych, a realizować ją będzie firma Skanska. Prace mają się zakończyć w czerwcu 2019 roku.

Przez cały ten czas zamknięty będzie wiadukt na ul. Staszica, a na ul. Czarnkowskiego obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Chwilowy ruch jedną stroną jezdni będzie obowiązywać także w obrębie drogi krajowej nr 11.

Podczas prac musimy się liczyć ze zwężeniami i objazdami, które organizowane będą drogą technologiczną.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Maps, Skanska

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • jak zrobią tą obwodnice to dopiero zrobią się korki na 11, od Piły to korek normalnie będzie się ciągnął od Jaracza. Bez obwodnicy na S11 to nie ma racji bytu.