Mają lidera, akademiczki mają lidera!

AZS UAM Poznań - AZS AWF Warszawa 8:2 (1:0) - Poznań 17.01.201  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
W meczu 7 kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet poznańskie akademiczki wygrały kolejne z rzędu spotkanie. Tym razem pokonały u siebie zawodniczki AZS-u AWF Warszawa 8:2 (1:0). Spotkanie rozegrano w Hali UAM na Morasku, 17.01.2016 roku.

W meczu 7 kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet poznańskie akademiczki wygrały kolejne spotkanie. Tym razem pokonały u siebie zawodniczki AZS-u AWF Warszawa 8:2 (1:0) i objęły fotel lidera tabli.

Mam nadzieję, że walczymy o medale. Mecz był bardzo ciężki, pomimo wyniku. Ten mecz był trudniejszy o pozostałych, które wygraliśmy. Byliśmy bardzo skuteczni zwłaszcza w drugiej połowie – mówił po meczu trener AZS-u UAM Poznań, Wojciech Weiss.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, pod względem błędów popełnianych przez obie drużyny. Dopiero w 14 minucie padł pierwszy i jedyny gol w tej części spotkania i to poznanianki schodziły na przerwę w lepszych nastrojach. W przerwie trener Weiss na pewno musiał coś powiedzieć swoim zawodniczkom, które rozpoczęły drugą połowę od zdobycia 3 bramek… w minutę! Warszawianki po przerwie technicznej zaczęły zagęszczać grę na połowie akademiczek, grając nawet wysuniętym bramkarzem. Zdołały w ten sposób zdobyć dwie bramki. Jednak to poznanianki zdominowały tą cześć spotkania i ostatecznie wygrały 8:2.