POZnań

Ma 79 lat i ciagle kręci!

Jaszczury 2012  Foto:

Piętnaście filmów dokumentalnych zrealizowanych przez niezależnych autorów, którzy ukończyli 50 lat, będzie walczyło o laur „Złotego Jaszczura”. W najbliższą środę i czwartek 17 i 18 października w poznańskim kinie Muza odbędzie się IV Festiwal Filmowy „Wyścig Jaszczurów”.

Jaszczury 2012

Na Festiwal zgłoszono 15 filmów. Najstarszy uczestnik Bohdan Kezik ma 79 lat i zaprezentuje brawurowo zrealizowany dokument „Żądza pieniądza”. Również wrocławscy seniorzy pokażą obraz, który zrealizowali podczas warsztatów filmowych. Do konkursu zgłoszono także dwa filmy zagraniczne z Rosji i Niemiec.

Pokazom festiwalowym towarzyszyć będzie prezentacja fotografii seniorów. Jak informuje Jerzy Jernas z Polskiego Towarzystwa Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK, organizatora przedsięwzięcia Wyścig Jaszczurów” jest jedną z nielicznych ogólnopolskich imprez uświetniających Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Honorowy patronat nad Festiwalem objęła prof. Irena Lipowicz – Rzecznik Praw Obywatelskich. Ponadto jury złożone ze studentów poznańskich uczelni przyzna swoją nagrodę „Studenckiego Jaszczura”. Seanse odbywać się będą w najbliższą środę i czwartek o g. 16.00, 18.00 i 20.00 w poznańskim kinie MUZA. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz