Jeżyce K U L T U R A

M. Musierowicz – Jestem zachwycona muralem!

Małgorzata Musierowicz  Foto: Rada Osiedla Jeżyce

Ilustrujące dorobek literacki Małgorzaty Musierowicz imponujące malowidło autorstwa prof. Radosława Barka, zostało dziś oficjalnie otwarte przez autorkę “Jeżycjady”, która nie szczędziła dziełu wyrazów uznania.

Od dwóch miesięcy mural przy ul. Słowackiego budził emocje, a jego zdjęcia obiegły Polskę. Nie brakowało też głosów rozczarowania: dlaczego wieczorami i w weekendy instalację od ulicy dzieli zamknięta brama, co znacząco utrudnia odbiór dzieła.

Mamy więc dobrą wiadomość: od teraz na skwerek przed muralem wejść może każdy o dowolnej porze. Zachęcamy więc do fotografowania się z odwzrowanymi w skali 1:1 kultowymi postaciami cyklu i puszczania zdjęć w świat – mówi Krzysztof Koch z Rady Osiedla Jeżyce.

Odsłonięcie muralu wieńczy projekt pn. ‚Jeżycjada w Legimi’ – długotrwały proces digitalizacji najsłynniejszej współczesnej poznańskiej sagi. Legimi, poznańska wirtualna wypożyczalnia książek uruchomiła dziś grę miejską. Wystarczy przejrzeć wydany w nakładzie 10 000 egzemplarzy specjalny ‚Kurier Jeżycki’ (do pobrania również ze strony wydawnictwa) i zeskanować odpowiednie QR-kody umieszczone na muralu.

Niestety, trwające jeszcze prace budowlane na terenach szkolnych i rozpoczynający się wkrótce proces inwestycyjny na samej ul. Słowackiego uniemożliwiły zorganizowanie wydarzenia publicznego o większej skali. Jednak Legimi planuje taki event z okazji 50-lecia sagi (w 1975 roku opublikowano jej zerową część, pt. ‚Małomówny i rodzina’)

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / poznan.pl, Rada Osiedla Jeżyce,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz