K U L T U R A

Luxtorpeda zainaugurowała koncerty #NaFalach

Na Falach - Luxtorpeda  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Scena umieszczona nad jeziorem Strzeszyńskim gościła dziś fanów rockowych brzmień. Jako pierwszą w ramach cyklu koncertów „Na Falach” usłyszeliśmy Luxtorpedę.

W poprzednich latach koncerty “Na Falach” przyciągały tysiące poznanianek i poznaniaków. Tym razem pluć sobie w brodę mogą ci, którzy przestraszyli się pogody. Bo pogoda dopisała. Na początek zaprezentował się jeden z najbardziej znanych w całym kraju przedstawicieli lokalnej sceny muzycznej – Luxtorpeda.

Zespół ten jest stałym uczestnikiem „Na Falach”. Publiczność w Strzeszynkumogła posłuchać zupełnie nowego materiału z wydanej pod koniec kwietnia tego roku płyty “Omega”. Luxtorpeda to bez wątpienia jedna z najciekawszych formacji muzycznych ostatniej dekady z charakterystycznym brzmieniem, tekstami z przesłaniem wyśpiewanymi przez Litzę i Hansa.

Pierwszy weekend lipca będzie również okazją do zobaczenia i posłuchania grupy, która miała pojawić się „Na Falach” już dwa lata temu. Przez pandemię zespół Sorry Boys nie dotarł jednak nad Strzeszynek. W sobotę, 2 lipca Bela Komoszyńska z kolegami zrekompensują z pewnością zgromadzonej publiczności długi czas oczekiwania na ich występ.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz