POZnań

Lotto Poznań Triathlon – utrudnienia

Poznań Triathlon 2013  Foto: Poznań Triathlon 2013

Poznań Triathlon 2013 Foto: Poznań Triathlon 2013Już w najbliższą niedzielę odbywać się będzie Lotto Poznań Triathlon. 1600 zawodników zmierzy się w walce z własnymi słabościami podczas imprezy. Do pokonania będą mieli 1,9 km w wodzie, 90 km na rowerze i 21,1 km biegiem.

Już od 8:00 rano 4 sierpnia rozpoczną się zmiany w organizacji ruchu powiązane zarówno ze względami bezpieczeństwa, uwarunkowaniami przestrzennymi jak i specyfiką przedsięwzięcia jakim jest organizacja jednej z największych imprez sportowych w stolicy Wielkopolski. Odpowiednio przygotowane objazdy, ręczne sterowanie ruchem przy udziale Policji, Straży Miejskiej, agencji ochrony oraz wolontariuszy będzie miało na celu zminimalizowanie skutków zmian dla mieszkańców Poznania. Organizacja ruchu przygotowana została przez organizatorów i zaakceptowana przez poznański zarząd Dróg Miejskich.

Znaczna część imprezy wraz z atrakcjami dla kibiców i mieszkańców odbędzie się bezpośrednio nad Jeziorem Maltańskim w szczególności w rejonie trybun na mecie toru regatowego. Stąd też największa reorganizacja ruchu samochodowego będzie właśnie w tym rejonie. Bezproblemowo wzdłuż jeziora odbywać się będzie ruch pieszy, który w trakcie trwania każdej z trzech konkurencji (pływanie, jazda na rowerze oraz bieg) możliwy będzie w górnej części terenów spacerowych nad Jeziorem Maltańskim (dolną pętlą bliżej jeziora biegać będą zawodnicy triathlonu). W sytuacjach nagłych możliwe będą tamtędy przejazdy karetek pogotowia.

Zmiany dotyczące ruchu drogowego związane będą z trasą kolarską. Po starcie w strefie zmian nad trybunami, ulicami Wiankową i Krańcową trasa będzie wyznaczona w kierunku ulicy Warszawskiej. Ważna informacja dla mieszkańców okolic i osób zmierzających na cmentarz Miłostowo: od Ronda Śródka zamiast tramwajów kursować będzie autobus, który nie będzie zatrzymywać się na pośrednich przystankach, a dotrze bezpośrednio na pętlę przy cmentarzu, zatrzymując się na przystankach pośrednich dopiero w drodze powrotnej.
Również w związku z przebiegiem trasy kolarskiej oraz biegowej w niedzielę do godziny 15:00 nie będzie kursować kolejka wąskotorowa „Maltanka”.

Dalsza część trasy rowerowej poprowadzona zostanie drogą dwupasmową w kierunku Wrześni. Na odcinku drogi krajowej nr 92 od Swarzędza do Kostrzyna ruch będzie obustronny z wyłączeniem jednego pasa dla rowerów. Po zawróceniu w okolicach Kostrzyna trasa na terenie Poznania będzie wytyczona ulicami: Browarną, Arcybiskupa Dymka, Arcybiskupa Baraniaka, Jana Pawła II, a następnie Warszawską, gdzie będzie koniec pętli. Po przejechaniu odpowiedniej liczby pętli, trasa wiedzie ulicą Krańcową do strefy zmian w celu zmiany obuwia na biegowe.

Lotto Poznań Triathlon - trasa rowerowa Foto: Materiały prasowe / lepszyPOZNAN.pl

Trasa zawodów częściowo (kolor zółty) lub całkowicie (kolor czerwony) zamknięta dla ruchu kołowego w niedziele 4 sierpnia w godz. 8:30 – 14:30. Wyznaczone zostaną objazdy, a w określonych miejscach trasy zastosowane zostaną służy. Biorąc pod uwagę możliwe utrudnienia, należy zwrócić uwagę na newralgiczne punkty komunikacyjne w ruchu pieszym, w których ograniczone (czasowe śluzy) lub niemożliwe będzie przechodzenie na drugą stronę jezdni. Do takich miejsc należą: skrzyżowanie ulicy Arcybiskupa Baraniaka z ulicą Chartowo, część skrzyżowania ulicy Baraniaka z Jana Pawła II oraz fragment skrzyżowania ulicy Jana Pawła II z ulicą Warszawską. W każdym z tych miejsc, jak i na całej trasie, ruchem kierować będą policjanci oraz straż miejska wraz z agencją ochrony RAK Service oraz wolontariuszami obsługującymi imprezę. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do kibiców i mieszkańców o stosowanie się do poleceń ww. służb w zakresie poruszania się w strefie zawodów.

Lotto Poznań Triathlon - utrudnienia wokół Malty Foto: Materiały prasowe / lepszyPOZNAN.pl

Główny parking dla kibiców przewidziano na terenie Term Maltańskich oraz w ograniczonej ilości na terenie samego ośrodka Malta. Ważna informacja dla wszystkich zmotoryzowanych – podczas zawodów w wielu miejscach zostaną ustawione znaki pionowe zakaz zatrzymywania się z informacją o możliwości odholowania pojazdu. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na miejsce, w którym parkuje się samochód i korzystanie tylko z wyznaczonych do tego stref, w przeciwnym razie może dojść do odholowania nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz