Lokalny Punkt Wsparcia znów działa w Swarzędzu

foto: sxc - kolo ratunkowe  Foto:

foto: sxc - kolo ratunkoweZ porad radcy prawnego, pracownika socjalnego, psychologa i policjanta będzie mógł skorzystać każdy odwiedzający Lokalny Punkt Wsparcia w Swarzędzu. Został on ponownie uruchomiony przez Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach realizowanego projektu systemowego FABRYKA UMIEJĘTNOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską. Z bezpłatnych porad skorzystać mogą zarówno beneficjenci projektu systemowego, jak również mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz – osoby zagrożone wykluczeniem, które żyją w niekorzystnych warunkach ekonomicznych i nie zostały wyposażone w kapitał życiowy umożliwiający im pozycję społeczną, co dodatkowo utrudnia dostosowywanie się do zmieniających się warunków społecznych i ekonomicznych – informuje Koordynator projektu Jolanta Osada . W Punkcie Wsparcia będzie można bezpłatnie uzyskać bezstronną poradę oraz wskazanie możliwych rozwiązań problemu. Każdemu także gwarantowana jest poufność.

Na jakie porady można liczyć? Radca prawny może udzielić porad prawnych z zakresu prawa pracy, rodzinnego, cywilnego. Pracownik socjalny udzieli informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia umożliwiającego pokonywanie trudności. Dyżurujący psycholog w ramach konsultacji psychologicznych udzielać będzie informacji na temat dynamiki zachowań w sytuacjach trudnych, związanych z wykluczeniem, chorobą psychiczną. Uzyskać będzie można również informację na temat pomocy specjalistów dostępnych na terenie gminy i powiatu poznańskiego. Policjant udzieli informacji o prawach i obowiązkach obywatelskich.

Dyżury odbywać się będą w każdą sobotę (od 20.III do 18.XII w godzinach od 10:00 do 13:00) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Wsparcia w Swarzędzu, ul. Piaski 4, (tel. 061 6510584). W 1 i 3 sobotę miesiąca dyżur pełnić będzie policjant i psycholog, a w 2 i 4 sobotę miesiąca pomocą służyć będzie pracownik socjalny i prawnik.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz