Aglomeracja

Lista rozpoznanych osób rośnie

publikacja zdjęć podejrzanych  Foto: KWP Policji w Poznaniu

publikacja zdjęć podejrzanych Foto: KWP Policji w PoznaniuOpublikowanie przez policję zdjęć 51 osób podejrzanych o udział w zamieszkach na stadionie w Bydgoszczy zaczyna przynosić efekty. Od wtorkowego popołudnia, gdy zdjęcia pojawiły się w internecie do dziś ustalono tożsamość 12 mężczyzn.

Dane sześciu mężczyzn ustalono dzięki informacji od osób, które skontaktowały się z policjantami. Kolejnych sześciu samych zgłosiło się na komisariaty. Wszystkie identyfikacje przekazywane są do Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy, która podejmuje dalsze decyzje w tej sprawie – informują poznańscy policjanci.

Jak dodają od momentu publikacji zdjęć otrzymali bardzo dużo telefonów i maili w tej sprawie. Choć większość przekazywanych w ten sposób informacji jest bardzo ogólna, stanowi cenny materiał dla policji. Wszystkie są nadal analizowane. Równolegle prowadzący tą sprawę policjanci prowadzą własne rozpoznania.

We wtorek zainteresowanie publikowanymi zdjęciami było tak duże, że zbyt dużej ilości odwiedzin nie wytrzymały serwery policyjne. Problemy występowały także w kolejnych dniach.

Ile osób, których zdjęcia opublikowała policja usłyszy rzeczywiście zarzuty, a ile znalazło się w tej galerii przez przypadek ustalić mają wspólnie policjanci i prokuratorzy z Bydgoszczy. Do czasu ogłoszenia wyroków wszystkich należałoby traktować jako osoby podejrzane.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz