K U L T U R A

List do chłopca z latarką

List do chlopca z latarka - Grzegorz Dembinski  Foto: materiały prasowe

Grzegorz Dembiński, poznański fotograf tym razem przygotował bardzo osobistą opowieść fotograficzną, w której główną rolę kreuje jego niepełnosprawny, 12-letni syn Jan. Autor przez kilkanaście miesięcy przyglądał mu się z aparatem. Zdjęcia powstały podczas wakacji, wspólnych wycieczek, w domu, w drodze do szkoły. Dokumentalne fotografie złożyły się w fikcyjną, poetycką nowelę, w której światło odbywa walkę z cieniem, ukryte spiera się z widzialnym, niewypowiedziane staje naprzeciw wyrażonego.

Syn dał mi wielokrotne dowody, że aparat fotograficzny może stać się narzędziem nie tylko rzetelnej dokumentacji, czy budowania kreacji artystycznej, ale również narzędziem poznania – mówi Dembiński – Ten czas w którym fotografowałem Janka sprawił, że stałem się bardziej uważny, bardziej wyczulony na drobne gesty, na emocje, na jego potrzeby. Wiem, że on też lubił te momenty wspólnych wycieczek, spacerów, wakacji kiedy obserwowałem go i fotografowałem.

Za projekt graficzny odpowiada Ania Nałęcka-Milach.

Autor zbiera obecnie środki na druk książki. W serwisie zrzutka.pl, pod adresem: https://zrzutka.pl/ekm49r można już dziś zarezerwować egzemplarz „Listu”, wspierając jednocześnie wydanie publikacji.

Premiera projektu książki fotograficznej „List do chłopca z latarką”

MIEJSCE: wydarzenie online na YoTube Pix.house: https://www.youtube.com/channel/UCoplfTl86ceLNAYZU7M7-eg

TERMIN SPOTKANIA: wtorek, 8.09 godzina 18:30

UDZIAŁ WEZMĄ: Grzegorz Dembiński, Adrian Wykrota

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz