POZnań

Lipcowe wycieczki po Poznaniu

Kąpielisko miejskie nad Wartą, zwane Bocianka (Ilustracja Poznańska nr 31, r.1932)  Foto: fotopolska.eu

Kąpielisko miejskie nad Wartą, zwane Bocianka (Ilustracja Poznańska nr 31, r.1932) Foto: fotopolska.euPoznaniacy coraz częściej spoglądają na Wartę. Jak zagospodarować jej brzegi, jak “wrócić” nad rzekę? Podczas pierwszego miesiąca wakacji tematem tym zajmą się przewodnicy z Grupy PoPoznaniu.pl, którzy zapraszają na wycieczki “Poznańska zmiana Warty”.

Usłyszymy podczas tego spotkania o tym jak ciekawym, niekiedy groźnym, a na pewno fascynującym żywiołem była na przestrzeni wieków Warta.

Postaramy się wyobrazić sobie nadrzeczną część Poznania sprzed tysiąca albo choćby sprzed stu lat – zaprasza przewodnik Anna Basińska – przyjrzymy się też zmianom, jakim ulegała zarówno dolina Warty, jak i sama rzeka wraz z rozwojem organizmu miejskiego.

Wyprawa z przewodnikiem rozpocznie się pod Krzyżem Papieskim w Parku Jana Pawła II. Spacer odbędzie się w sobotę 12 lipca o godzinie 10:00. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, a spacer odbędzie się niezależnie od pogody i liczby chętnych. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

W wakacje Grupa PoPoznaniu.pl zaprasza też na tradycyjne weekendowe wycieczki po centrum miasta, które odbywają się na zasadach opisanych powyżej. Przewodnicy czekają na chętnych przed ratuszem w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12:05 czyli tuż po koziołkach.

Nowością w tym roku jest trasa spaceru niedzielnego. Zapraszamy do poznania XIX i XX wiecznej historii miasta i wyruszenia na “trasę cesarską” – mówi Piotr Ciesielski z Grupy Przewodników PoPoznaniu.pl i uzupełnia: – podczas trwającego 1,5 godziny spaceru dotrzemy do Zamku Cesarskiego. W soboty oprowadzamy zarówno po polsku jak i po angielsku, w niedzielę wycieczka odbywa się w języku polskim.

Port nad Wartą lata 40te XX wieku

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz