POZnań

Linia turystyczna pojedzie też w niedzielę

Ogórek  Foto: materiały prasowe / ZTM

Nie tylko w sobotę, ale również w niedzielę uruchomiona zostanie linia turystyczna 102. Autobusami będzie można dojechać do Muzeum Broni Pancernej, gdzie tego dnia odbywać się będą obchody Święta Wojska Polskiego.

W programie imprezy w Muzeum Broni Pancernej, która odbywać się będzie w niedzielę, 15 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 16:00, przewidziano m.in. prezentację sprzętu wojskowego – zarówno historycznego, jak i nowoczesnego oraz pokazy grup rekonstrukcji historycznych i straży pożarnej. Jak zapewniają organizatorzy, liczyć będzie można na wojskowy poczęstunek oraz kilka niespodzianek. Wstęp na imprezę jest wolny.

W związku z obchodami Dnia Wojska Polskiego w niedzielę uruchomiona zostanie linia 102, zwykle funkcjonująca tylko w soboty. Do Muzeum Broni Pancernej będzie więc można dojechać autobusem historycznym, a dokładniej popularnym “ogórkiem” (rozkład jazdy – taki sam, jak sobotni).

Zapraszamy na linie turystyczne, nie tylko na przejażdżki linią 102, ale również pozostałymi – 0 i 100 – mówią członkowie KMPS.

Na najbliższy weekend do obsługi turystycznej linii 0 przewidziano tzw. krótkiego helmuta (w sobotę) oraz skład N+ND (w niedzielę).

Na linii 100 kursować mają: w sobotę – przegubowy Ikarus oraz MAN, w niedzielę – przegubowy Ikarus oraz Solaris Urbino 12 z 1999 roku. Autobus ten był pierwszym sprzedanym przez firmę Solaris Bus & Coach autobusem z rodziny Urbino. Był eksploatowany przez przewoźników z Bydgoszczy i Wrocławia, następnie został odkupiony przez firmę z Bolechowa i odrestaurowany do stanu, który prezentował w momencie opuszczania fabryki.

Kursy na linii 102, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, będą realizowane Jelczem 043, czyli ogórkiem. W sobotę, podczas trzech pierwszych kursów linii 102 (odjazdy z przystanku Poznań Główny o godz. 10:00 , 11:30, 13:30) na pokładzie autobusu będzie przewodnik, który opowie o mijanych obiektach.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz