Aglomeracja

Lepsze połączenie do WCZD na Wrzoska

Centrum Zdrowia Dziecka  Foto: materiały prasowe

W związku z otwarciem znajdującego się przy ulicy Wrzoska Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Zarząd Transportu Miejskiego zaproponował zmianę przebiegu linii numer 168. W ten sposób można poprawić dojazd do szpitala komunikacją publiczną, w tym także zapewnić bezpośrednie połączenie z centrum miasta. Nowy szpital jest trzecim obiektem w tym rejonie, zlokalizowanym w sąsiedztwie Szpitala Wojewódzkiego i Szpitala MSWiA.

Stąd pomysł zmiany trasy linii autobusowej nr 168 i stworzenia jednego punktu dojazdowego o dużej częstotliwości kursów zamiast dwóch rozproszonych przystanków – Wrzoska Szpitale i Lutycka Szpital na ul. Juraszów. Po ewentualnej zmianie, kursy w komunikacyjnym szczycie mogłyby się odbywać łącznie co około 7/8 minut – informuje ZDM.

Przypomnijmy, że w 2021r. przebudowano pętlę autobusową Szpital MSW, której nazwę zmieniono na Wrzoska Szpitale. W ten sposób stało się możliwe skierowanie do tego przystanku drugiej linii autobusowej – nr 168. Dwie linie obsługujące szpitale z jednego przystanku zapewnią lepszą dostępność do obiektów szpitalnych i poradni, a pasażerom dadzą alternatywę w wyborze linii.

Linia nr 168 wzmocniłaby zarówno połączenie z trasą Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, jak i zapewniłaby bezpośrednie połączenie z centrum, w tym z dworcem głównym PKP. Osoby dojeżdżające do szpitala dziecięcego linią nr 168 będą mogły korzystać dodatkowo z przystanków Dojazd n/ż, obsługiwanych także liniami nr 170 i 183.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz