Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)

2. kolejka Ekstraklasy - Lech Poznań - Zagłębie Lubin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
najlepsi kibice na świecie

Czy poznaniacy pozbierali się po porażce z Legią? Tego dowiemy się dzisiaj, w meczu 13. kolejki Ekstraklasy. Tym razem Kolejorz podejmie u siebie drużynę Zagłębia Lubin. Kolejorz ma o trzy punkty więcej na koncie niż Zagłębie Lubin, a w poprzedniej kolejce oba zespoły spisały się dużo poniżej oczekiwań i oba nadal mają sporą stratę do czołówki.

Na relację ze spotkania zapraszamy już przed godziną 20:30.

1 - 2

KGHM Zagłebie Lubin

• 22:32 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 20:30 Aż trudno znaleźć słowa inne niż katastrofa, które opisywałyby grę Lecha w dzisiejszym meczu. W ostatnich minutach spotkania poznaniacy jakby się obudzili ale było już dużo za późno. Lech kolejny raz traci trzy punkty.
  • 90+5 I koniec meczu. Lech - Zagłębie 1:2
  • 90+3 Na otarcie łez bramkę dla Lecha zdobywa Gytkjaer.
  • 91' Zagłębie: Sirk za Szysza
  • 90+1 Tosik ukarany żółtą kartką.
  • 90' 5 minut doliczonego czasu gry.
  • 89' Zagłebie: Suljić za Starzyńskiego
  • 86' Marchwiński minął przeciwnika. Jednak chwilę później został przyblokowany w polu karnym lubinian.
  • 81' Strzał Tiby minimalnie niecelny.
  • 80' Gytkjaer ukarany żółtą kartką.
  • 78' Lech: Kostevych za Kamińskiego
  • 74' Dobre wejście Jóźwiaka w pole karne rywali. Jego późniejsze dośrodkowanie zostało przecięte przez rywali.
  • 71' Nieco zbyt głębokie dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu rożnego. Piłkę spokojnie wyłapuje van der Hart.
  • 70' Patryk Szysz przed szansą podwyższenia wyniku dla Zagłębia ale piłka odbija się od jednego z Lechitów i jest rzut rożny dla gości.
  • 68' Błąd w środku pola Marchwińskiego i strata piłki. I po chwili Damjan Bohar podwyższa prowadzenie Zagłębia. Goście prowadzą już 0:2.
  • 63' Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Moder.
  • 61' Bohar zablokowany przez Puchacza. Lechowi znowu się upiekło, bo rywale przeszarżowali w polu karnym.
  • 60' Moder niecelnie strzela z dystansu.
  • 57' Lech: Tiba za Skrzypczaka
  • 57' Lech: Marchwiński za Amarala
  • 55' Moder z rzutu wolnego oddał strzał. Mocne uderzenie, które niestety przeleciało obok bramki.
  • 54' Amaral faulowany 20 metrów od bramki Zagłebia.
  • 52' Serpentyny zebrane i można wznowić grę.
  • 50' I znowu przerwa w meczu. Kibice Lecha posłali na murawę serpentyny.
  • 49' Jóźwiak strzela w trybuny.
  • 47' Faulowany poznaniak i jest rzut wolny dla Lecha.
  • 45' Rozpoczynamy drugą cześć spotkania.
  • 45+6 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+4 Karol Bartkowiak, ze sztabu szkoleniowego Lecha został ukarany żółtą kartką. W konsekwencji będzie oglądał mecz z trybun.
  • 45+3 Kolejny rożny dla Lecha. Tym razem w pole karne wrzuca Amaral.
  • 45+2 Guldan o mało nie strzelił gola samobójczego i jest rzut rożny dla Lecha.
  • 45' 6 minut doliczonego czasu gry.
  • 41' Bohar przewrócił się pod polem karnym Lecha. Sędzia Przybył puszcza grę.
  • 39' Jóźwiak poprowadził akcję Lecha, który podał do Gytkjarea. Ostatecznie piłkę do Amarala zgrywał Puchacz. Amaral próbował strzelać w okienko ale niestety był to strzał niecelny.
  • 37' Seria błędów po stronie Lecha i póki co brak sygnałów by Lech miał przełamać dominację Zagłębia.
  • 31' Oko strzela niecelnie na bramkę Lecha.
  • 29' Gytkjaer atakuje ale defensywa gości dobrze radzi z rywalem.
  • 25' I mamy kolejną przerwę w grze. Sędzia nie pozwala wznowić spotkania ze środka boiska.
  • 24' Jakub Tosik zdobywa bramkę dla Zagłębia. Goście prowadzą 1:0.
  • 19' I wznawiamy grę.
  • 14' Sędzia Jarosław Przybył przerywa spotkanie. Kibice z 'kotła' rozłożyli sektorówkę i odpalili race, które uniemożliwiają kontynuować grę.
  • 10' Ponownie Starzyński strzela. Tym razem piłka mija bramkę Lecha.
  • 7' Starzyński strzela na bramkę Lecha. Jednak zbyt lekko uderzona piłka nie sprawia problemu van der Hartowi.
  • 3' Moder strzela na bramkę gości. Piłka minimalnie mija bramkę.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 20:21 Dobry wieczór! Już za niespełna 10 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Lechem Poznań a Zagłębiem Lubin.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter