Lech Poznań – Videoton FC 3:0 (1:0)

33. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Śląsk Wrocław (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech Poznań podejmuje dzisiaj u siebie Videoton FC. Będzie to pierwszy pojedynek tych drużyn, a zarazem jedno z dwóch spotkań, które decydować będzie o grze w fazie grupowej europejskich rozgrywek. Czy Kolejorz przełamie dzisiaj złą passę?

Choć Lechowi ostatnio brakuje szczęścia i skuteczności, to problemów nie są pozbawieni także nasi rywale. Dwa dni temu z funkcji szkoleniowca zwolniony został Bernard Casoni, a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Tamas Peto. Drużyna przegrała niedawno Superpuchar Węgier, dobrymi wynikami nie mogą się także pochwalić w OTP Bank Liga. Wygrali tylko jedno spotkanie z ostat­nią dru­żyną w tabeli, a więc DVTK.

W Lechu gotowi do gry są Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Barry Douglas oraz Szymon Pawłowski. Wszyscy zmagali się w ostatnich dniach z drobnymi urazami. Niestety zabraknie Darko Jevtića i Dawida Kownackiego, którzy są kontuzjowani. Do pełni sił po długiej przerwie wraca Paulus Arajuuri.

Mecz Lecha Poznań  z Videotonem FC na stadionie przy Bułgarskiej rozpocznie się o 21:00. Wtedy też rozpoczniemy relację minuta po minucie z tego spotkania.

Lech Poznań: Burić – Kędziora, Dudka, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty – Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski – Thomalla
Rezerwowi: Gostomski – Ceesay, Holman, Tetteh, Kadar, Formella, Robak

Videoton FC: Branislav Danilović, Roland, Szolnoki Paulo, Vinicius Adam Lang Andras Fejes Mate Patkai Adam Simon Adam Gyurcso Mirko Ivanovski Filipe Oliveira Alhassane Soumah

3 - 0

Videoton Szekesfehervar

• 90+3 KONIEC MECZU! Dziękujemy za wspólne kibicowanie! Köszönöm szépen!
  • 90+3 po całym zamieszaniu Ivaniwski zostaje ukarany
  • 90+3 ojojoj - przepychanka jakaś na środku boisku
  • 90+2 Kończ pan panie sędzio, czemu pan nie kończysz!!!!!
  • 90+1 Kovacs za faul na Trałce
  • 90' sędzia dolicza 3 minuty
  • 88' Lech - wymuszona zmiana za Robaka wchodzi Holman
  • 88' Videoton - Sejben zmienia Gyurcsó
  • 87' chwila takiej mało składnej gry obu drużyn
  • 84' Douglas wykonuje rzut wolny na Kamińskiego i po chwili było bardzo groźnie pod bramką gości!
  • 84' Robak zwija się z bólu na murawie
  • 82' Lech - kończy grę Hamalainen, a zaczyna Formella
  • 80' Lech - schodzi Lovrencsics, a zmienia go Robak
  • 79' Pawłowski pięknie strzela, ale minimalnie ponad poprzeczką
  • 79' na połowie boiska sędzia wstrzymuje grę - faulował chyba Trałka i jest wolny dla gości
  • 77' rzut rożny wykonany, ale piłka wybita daleko od bramki, po chwili goście znów w natarciu, ale zostają wypchnięci na swoją połowę
  • 76' Burić - ale za co? Przepychanki?
  • 76' Węgrzy wywalczyli rożny
  • 74' cały czas szukamy dziury w obronie gości budując misterne akcje, jest szczelna, choć już 3 razy nam się udało 🙂
  • 72' Videoton: Trebotić zaczyna grę zmieniając Patkaia
  • 70' kolejna akcja lecha w której piłka pieknie wędrowała od zawodnika do zawodnika, ale utknęła na obronie, po chwili z dystansu strzela Trałka, ale bardzo niecelnie!
  • 68' Trałkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Strzela głową na 3:0!
  • 66' akcja jedna piłka wybita, kolejna to samo - Węgrzy są czujni znowu
  • 65' teraz po zderzeniu leży Trałka, mamy rzut wolny
  • 63' tuż po golu dla Lecha była zmiana w Videotonie: Kovacs wszedł za Soumaha
  • 62' prostujemy - to był samobój w wykonaniiu Branislava Danilovića
  • 62' Linetty ukarany - oj wysoko podniesiona noga była
  • 57' Thomallaaaaaaaaaaaaaaaaaa i jest 2:0!
  • 55' wykonuje Gyurcsó, ale piłka pięknym łukiem wpada wprost w ręce Burića
  • 55' wolny dla Węgrów po faulu Linettego
  • 53' ależ piękna akcja zakończona strzałem z prawej strony Lovrencsicsa!
  • 52' Oliveira podnosi się i sędzia wznawia grę
  • 50' na boisku leży, a właściwie klęczy Oliveira , choć nie wiem dlaczego - przyznaję bez bicia nie widziałem tego momentu - te boiska są za duże, żeby całość ogarniać 😉
  • 48' Burić musiał daleko wyjść z brami by ratować sytuację - halo! Znowu zawodzi obrona!
  • 47' Pierwsza dobra akcja po przerwie, ale coś poszło nie tak i Pawłowski ponownie fatalnie pudłuje - nie wiem, czy piłka mu uciekła, czy noga źle się ułożyła...
  • 46' sędzia wznawia grę - zaczyna się druga połowa!
  • 45' koniec pierwszej połowy
  • 45' Lech cały czas w ataku, przed momentem obrońca popełnił błąd, ale mimo próby nie udało się tego wykorzystać
  • 43' goście nie pozostają dłużni
  • 42' Hamalainen strzela w światło bramki, ale bramkarz był dobrze ustawiony
  • 37' Pawłowski z lewej strony podaje do wbiegającego Lovrencsicsa, ale któryś z obrońców ubiegł go i wybija piłkę - szkoda, ładna akcja 🙂
  • 34' Teraz Simon posyła bombę w stronę naszej bramki - celnie! Był poważny problem z obroną - Burić musiał wybijać
  • 33' Pawłowski był po pięknej dwójkowej akcji blisko podwyższenia wyniku, jednak pudłuje!
  • 32' Simon zostaje ukarany za faulowanie Douglasa
  • 31' rzut rożny kolejny raz dobrze wykonuje Douglas, ale pod bramką było bardzo gęsto, nie udało się posłać piłki do siatki
  • 29' płaskie wykonanie rzutu rożnego i piłka zostaje zatrzymana przez któregoś z Lechitów
  • 29' kolejny rzut rożny Węgrów
  • 28' Ojjjjj Burić musiał wybijać piłkę ponad bramką!
  • 28' rzut wolny gości - dobra odległość na strzelenie gola
  • 27' piłka sprawnie wędruje między zawodnikami Lecha, ale każdy atak od kilku minut kończy się tuż przez polem karnym gości - obrona Videotonu jest bardzo skuteczna
  • 26' wykonanie celne, ale bramkarz Videotonu był na miejscu i wypiąstkował piłkę
  • 25' mamy kolejny rożny, wykona go Douglas
  • 23' Douglas wykonuje rzut wolny z daleka, wędruje od główki do główki i w końcu zostaje wybita jednak nie udał się gościom kontratak
  • 21' Kolejna dobra wrzutka Lecha w pole karne, ale piłkę wyłapuje pewnie Danilovics
  • 19' Węgrzy nie zwalniają tempa i szukają szansy dla siebie, choć "optycznie" przewagę nadal ma Lech
  • 18' Pawłowski ponownie strzela z dystansu, ale tym razem bardzo niecelnie
  • 17' Pawłowski dostał piękną piłkę i próbował samodzielnie walczyć, jednak był asekurowany przez dwóch obrońców i atak został powstrzymany
  • 13' no dobra - prowadzimy i mamy nadzieję, że ten gol "ustawi" już mecz do ostatniego gwizdka 🙂
  • 14' Kolejny atak prawą stroną Lecha, ale tym razem Węgrzy ograli Lovrencsicsa, po chwili ponownie nasz Węgier strzela, ale w boczną siatkę
  • 11' Linettyyyyyyyyyyyyyyyyyy i jest 1:0!!!!!!!!!
  • 9' kolejna próba ataku bramki naszych bratanków 🙂 ich obrona nie śpi, a przed chwilą na szczęście dla nas Gyurcsó gubi się pod naszą bramką, choć tłoku nie było
  • 8' Węgry to piękny kraj, ale język mają wyjątkowo trudny, nazwiska nie do powtórzenia za co z góry przepraszamy za ich brak w relacji bądź przekręcenia 😉 nagyon sajnálom!
  • 7' Jeśli Węgrzy utrzymają taki poziom gry, to nie będzie lekko
  • 5' było pierwszy raz groźnie pod naszą bramką i Węgrzy mają pierwszy rożny, po wykonaniu którego Burić ratuje Lecha przed utratą bramki!