Lech Poznań – Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1 (1.04.2016) 29. kolejka Ekst  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Rozpoczęła się runda rewanżowa Ekstraklasy. Dzisiaj o godzinie 18, Lech Poznań podejmie przed swoją publicznością wrocławski Śląsk. Po 15 meczach poznaniacy z 22 punktami zajmują, rywale z 21 punktami zajmują 8 lokatę.

Dzięki reprezentacyjnej przerwie znacząco poprawiła się sytuacja kadrowa Lecha. Urazy wyleczyli dwaj kluczowi piłkarze Kolejorza, defensywny pomocnik Abdul Aziz Tetteh oraz najlepszy strzelec zespołu Marcin Robak. Powrót Robaka to dobry znak  dla Nenada Bjelicy, gdyż w meczu ze Śląskiem nie będzie mógł skorzystać z niektórych zawodników – jak Tamas Kadar, który wyjeżdża na mecz reprezentacji Węgier czy młodzieżowych reprezentantów Polski.

Historia meczów pomiędzy drużynami przemawia oczywiście na korzyść Kolejorza. W 31 pojedynkach rozegranych w stolicy Wielkopolski Lech wygrał 18, zremisował 8-krotnie, a zaledwie 5 razy górą byli goście. Również bilans bramkowy jest zdecydowanie lepszy dla poznaniaków i wynosi 52:20.

3 - 0

Śląsk Wrocław

• 19:55 Dziękujemy za u udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:54 Bardzo ładny mecz poznaniaków. Kolejorz prawie cały czas kontrolował grę i doprowadził do pewnego zwycięstwa.
  • 90+2 Koniec spotkania! Lech wygrywa 3:0!
  • 90' Zawodnicy grają i walczą. Mecz już prawie się kończy.

• 90' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 86' Goście wrzucają piłkę w pole karne. Dvali próbuje ugrać coś za plecami Putnocky-iego ale poznański bramkarz w powietrzu nie daje nikomu szans.
  • 82' Śląsk: Mervo za Madeja
  • 81' Niecelny strzał Madeja z dystansu.
  • 80' Śląsk: na boisko wszedł Styepanovich
  • 76' Lech: Jóźwiak za Jevtića
  • 74' Lech: Tetteh za Majewskiego
  • 74' Pewnie i spokojnie podbiegł do piłki Robak! Bramkarz gości nie wyczuł intencji strzelca, który strzelił w prawą stronę bramki! Wynik 3:0.
  • 72' Karny! Ręka obrońcy Śląska w polu karnym. Robak stanął do strzału!
  • 71' Putnocky rozciągnięty jak struna wybija na rzut rożny strzał Riera Ortegi! Po chwili goście ponownie strzelają ale już ponad bramką.
  • 69' Goście byli blisko strzelenia bramki kontaktowej.
  • 68' Głodny po przerwie Robak znów podniósł ciśnienie Kamenarowi, który musiał wybić piłkę po za pole gry.
  • 76' Bednarek ukarany kartką.
  • 65' Trzech minut od wejścia na boisko i zdobył bramkę! Robak spokojnie zatańczył z obrońcą na wprost bramki oddał płaski strzał, po którym piłka wpadła do siatki. Wynik 2:0!
  • 62' Lech: Robak za Kownackiego
  • 56' Poznaniacy próbują ale jakoś nie mogą skierować piłki w stronę bramki. Przed chwilą Gajos niecelnie strzelał.
  • 55' Faulowany Kownacki na połowie gości.
  • 54' Śląsk: Idzik za Bilińskiego
  • 53' Z rzutu wolnego piłka wraca do Jevtića. Szwajcar przejmuje piłkę mocno podaje do zaskoczonego Kędziory.
  • 51' Trałka leży na murawie.
  • 50' Groźnie pod bramką Lecha i jeszcze Bednarek podaje piłkę do rywala.
  • 47' Rzut rożny dla Śląska.
  • 45' Wznawiamy grę.
  • 45+3 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+3 Kkowanaś w polu karnym gości ograł dwóch obrońców i podał do Majewskiego. Niestety płaski i słaby strzał nie zaskoczył Kamenara.
  • 45+2 Jevtić mógł powalczyć o bramkę ale niestety chyba zabrakło mu odwagi przy tej kontrze.
  • 43' Interwencja Putnocky-iego za polem karnym.
  • 45' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 42' Znowu dużo szczęścia mieli poznaniacy. Goście nie dokładnie wrzucili piłkę w pole karne, gdzie nie było nikogo by wykończyć akcję.
  • 37' Kownacki nie zdołał doskoczyć do dośrodkowania Jevtića.
  • 37' Druga groźna akcja gości. Tym razem w finalnym momencie nie było komu strzelać.
  • 36' Morioka próbował pokonać Putnocky-iego ale na szczęście poznański bramkarz dobrze ustawiony.
  • 35' Szybkie rozegranie piłki przez Lechitów. Ładne zagranie Kadara przed pole karne i niestety szybkie, niecelne odegranie kolegi dalej.
  • 27' Kownacki po starciu pod polem karnym leży na murawie.
  • 25' To mogło być groźne! Lech przerzucił piłkę przez całe pole karne do skrzydłowego. Ten zdołał ominął obrońcę i podać wzdłuż pola karnego. Tam jeszcze padł strzał ale wprost w obrońcę.
  • 22' Jetić fauluje oponenta przed linią pola karnego Lecha. I mamy rzut wolny dla gości.
  • 21' Goście wykorzystują wysokie ustawienie Lecha i przerzucają piłkę na połowę poznaniaków. Tu naprawdę ledwo obrońcy wyszli cało.
  • 18' Biliński faulował Jana Bednarka przed polem karnym Lecha.
  • 16' Wydawało się, że nie da rady. Przełożył jednak w polu karnym piłkę z prawej na lewą nogę i strzelił! Darko Jevtić zdobywcą pierwszej bramki dla Lecha! Wynik 1:0!
  • 15' Makuszewski wcześniej ładnie przerzucił grę z prawej strony boiska na lewą. Jednak teraz jego chęć zdobycia bramki z dystansu uniemożliwiła Lechowi groźny atak.
  • 11' Sędzia Musiał prosi zawodników na boisko. Wznawiamy mecz.
  • 8' Kilka minut przerwy. Zadymienie jest za duże

• 7' Sędzia Musiał pytał właśnie bramkarza gości, czy zadymienie mu nie przeszkadza. Kamenar kiwną przecząco. Wznawiamy grę.
  • 7' Majewski strzelał z 18 metrów! Szkoda, żę tak niewiele się pomylił.
  • 5' Wszystkie odpalone race poleciały na ulokowaną niżej trybunę.

• 4' Kibice Śląska odpalili właśnie race w swoim sektorze.
  • 3' Tym razem Putnocky pierwszy raz, pewnie, łapie piłkę w rękawice.
  • 1' Pierwszy skuteczny kontakt Lubosa Kamenara z piłką.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie!
  • 17:58 Przywitanie drużyn za nami. Teraz już tylko czekamy na pierwszy gwizdek sędziego.

• 17:50 Rozpoczęło się właśnie przedstawianie zawodników obu drużyn, co oznacza, że do rozpoczęcia meczu pozostało 10 minut.
  • 17:34 Mecz się jeszcze nie zaczął a na stadionie pojawił się dym. Ciekawe co się stało 🙂

• 17:30 Witamy serdecznie! Pierwszy mecz rundy wiosennej przed nami. Lech podejmuje dzisiaj Śląśk Wrocław.

Putnocky, Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kadar, Trałka (kpt.), Gajos., Makuszewski, Majewski, Jevtić, Kownacki
rezerwa: Mleczko, Nielsen, Robak, Formella, Wilusz, Jóźwiak, Tetteh
trener: Nenad Bjelica

Kamenar, Dankowski, Celeban, Dvali, Loureiro, Kokoszka, madej, Riera Ortega, Faustino Gomes, Morioka, Biliński
rezerwa: Pawełek, Idzik, Mervo, Grajciar, Zieliński, Roman, Styepanovich
trener: Mariusz Rumak

Sędzia główny: Tomasz Musiał (Kraków)
Kibiców: 15943

33. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Śląsk Wrocław (najlepsi kibice na świecie)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga