Lech Poznań – Korona Kielce 0:0 (0:0)

27. kolejka T-Mobile ekstraklasy - Lech Poznań - Korona Kielce  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Przed nami pojedynek Lecha Poznań w ramach 4 kolejki Ekstraklasy. Kolejorz na własnym boisku gościć będzie Koronę Kielce.

Goście mają na swoim koncie sześć punktów, a Lech Poznań dokładnie o połowę mniej. Kto jednak będzie zwycięzcą dzisiejszego meczu? Korona Kielce nie dokonała tego od 2005 roku, gdy zaczęła grę w Ekstraklasie. W ubiegłym sezonie nie udało jej się strzelić w Poznaniu gola. Statystycznie zatem faworytem jest Kolejorz, jednak statystyki nie grają…

Korona Kielce to jedna z pozytywnych niespodzianek na początku sezonu, w drużynie jest nowy trener i przyszło kilku nowych graczy – mówił trener Lecha – kielczanie osiągają naprawdę dobre wyniki, zdobyli dwa razy więcej punktów od nas, mają też lepszy bilans bramkowy.

Maciej Skorża będzie miał do dyspozycji większość zawodników. Wyjątkami są wracający do zdrowia Paulus Arajuuri oraz Dawid Kownacki. Po drugiej stronie zabraknie tylko kontuzjowanego Vanji Markovicia.

Dla nas najważniejsze jest to, żebyśmy zdobyli komplet punktów, najwyższy czas na to, żebyśmy to my na własnym stadionie odnieśli przekonujące zwycięstwo i sprawili radość naszym kibicom – dodaje Maciej Skorża – w sobotnim spotkaniu chcemy zepchnąć Koronę do defensywy, musimy pokazać nasze atuty, przewagę w ataku pozycyjnym, ale przede wszystkim chcemy być bardzo skuteczni.

Mecz Lecha Poznań z Koroną Kielce rozpocznie się na stadionie przy Bułgarskiej w sobotę (8.08) o godzinie 20:30.

0 - 0

Korona Kielce

• 90+4 po przepychance ukarani zostali już po meczu Tomasz Kędziora i kolejny rezerwowy piłkarz Korony Kielce: Zbigniew Małkowski.
  • 90+3 Koniec meczu - nie ma bramek. Szkoda.
  • 90+2 ukarant Łukasz Trałka po faulu na Aankourze. Jest rzut wolny ok 30 m od naszej bramki
  • 90+1 rzut rożny dla Korony - duże zamieszanie pod naszą bramką, przepychanki, piłkarze na murawie, ale piłka wybita
  • 90' sędzia dolicza 3 minuty
  • 90' rzut wolny wykonuje Lovrencsics - po dobrym dośrodkowaniu padają dwa strzały w kierunku bramki gości, ale ostatecznie wyłapuje ją Dariusz Trela
  • 88' Burić wznawia grę wybijając piłkę daleko, ale przejmują ją kielczanie - podchodzą pod naszą bramkę i praktycznie nie niepokojeni przez obronę gubią na szczęście piłkę w sytuacji sam na sam z Burićem
  • 87' czasu coraz mniej i gra staje się coraz bardziej chaotyczna - może jednak się uda zdobyć tego gola!
  • 85' Sylwestrzak dostaje piłkę i strzela raz, drugi z lewej strony - był początkowo zupełnie nie pilnowany! To mogło się źle skończyć dla Lecha
  • 82' ukarany zostaje Dariusz Dudka po faulu na Pilipczuku - gramy w 10 🙁
  • 81' Sylwestrzak strzela z daleka w kierunku naszej barmki, ale trudno powiedzieć czy było to dośrodkowanie czy strzał - Burić pewnie ją łapie
  • 79' Korona - Cebula schodzi, a zmienia go Aankour
  • 78' Pawłowski poza linią boiska jest opatrywany - lekarz zakłada mu plastry na nodze 🙁
  • 76' Gabovs fauluje Pawłowskiego, ale kończy się na ostrzeżeniu i wolnym dla Lecha. Wykonuje go Lovrencsics bezpośrednio strzelając na bramkę - piłka wypiąstkowana przez bramkarza Korony
  • 73' ależ mieliśmy szczęście - z dystansu strzela Cebula, piłkę piąstkuje Burić, minimalnie rozmija się z nią Przybyła. Było groźnie!
  • 71' Lech - Marcin Robak zostaje zastąpiony przez Dawida Kownackiego
  • 70' Kamiński musiał interwniować, bo Sylwestrzak dostał dobre podanie i było groźnie - Korona ma rożny
  • 69' Korona - Tomasz Zając zastępuje Pawła Sobolewkskiego
  • 68' Na Bułgarskiej jest 13.134 kibiców
  • 66' faulowany jest Lovrencsic, a kartką zostaje ukarany Siergiej Pilipczuk
  • 65' mamy kolejny rzut rożny po szarży Linettego - wykonany i nie ma bramki
  • 63' Korona ma rzut wolny, ale wykonujący go Marcin Cebula strzela fatalnie w miejsce, w którym nie ma żadnego zawodnika
  • 62' Lovrencsics wykonuje rzut rożny, kilka strzałów, piłka wybita i Kamiński z dystansu strzela, ale prosto w obrońców
  • 61' Lovrencsics podaje do Linettego, ale ten od razu został osaczony przez obrońców - mamy rożny
  • 59' Robak strzela główką po podaniu Kamińskiego i bramki broni Dariusz Trela. Dobra akcja!
  • 58' Korona - Przybyła zaczyna grę, a schodzi Trytko
  • 56' Lovrencsics kolejny raz wrzuca piłkę w pole karne Korony i po raz kolejny wybija ją obrona - szkoda
  • 54' żółta kartka dla piłkarza Korony - Kiercza, który... siedzi na ławce rezerwowych. Pewnie powiedział coś bardzo brzydkiego do sędziego..? No bo co?
  • 53' aut dla Korony na wysokości naszego pola karnego - jest wrzutka, przerzucenie i w tym momencie piłkę pewnie łapie Jasmin Burić
  • 51' Lovrencsics podaje do Tomalli, ale ten się przewraca, po chwili to Tomalla podaje do Lovrencsicsa i ten strzela - piłka o kilkanaście centymetrów miła słupek bramki Korony
  • 49' Korona atakuje prawą stroną, ale tak wolno i tak bez przekonania, że Lech bez trudu zatrzymuje ten "atak"
  • 46' Lech Poznań - Kebba Ceesay zmienia Kadara
  • 45+1 Szymon Pawłowski pogubił się i niestety dobra sytuacja nie została zamieniona na gola - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
  • 45' I połowa meczu zostaje przedłużona o 1 minutę
  • 45' rzut wolny dla Korony blisko naszej bramki, ale po pojedynku główkowym piłka zostaje wybita daleko od bramki
  • 43' Rzut rożny i piłka ląduje na głowie któregoś z kielczan, a potem przelatuje nad naszą bramką
  • 42' Korona próbowała stworzyć sobie dobrą sytuację atakując lewą stroną, ale została zatrzymana. Chwilę później po wznowieniu gry znowu się zakotłowało pod naszą bramką i jest rożny
  • 40' Mieliśmy 2 rzuty rożne w przeciągu dwóch ostatnich minut
  • 40' Thomalla strzela, ale ponad bramką!
  • 37' Thomalla podaje do Lovrencsicsa, który w pełnym biegu strzela w kierunku bramki - potężna bomba, ale obroniona!
  • 36' Lech znowu buduje koronkowo akcje, dwa dośrodkowania, dwa strzały, długie utrzymywanie się przy piłce ale upragnionego gola cały czas nie ma
  • 34' ależ było groźnie pod naszą bramką! Korona coraz śmielej sobie poczyna!
  • 32' Lech nadal kontroluje sytuację na boisku, ale cała gra jakby "siadła" - oby to była cisza przed burzą i gradem goli dla Lecha!
  • 31' Kebba Ceesay 2 godziny przed meczem został ojcem 🙂
  • 29' Piłkarze Korony zaczynają grać nie tylko coraz ostrzeja, ale też coraz częściej pojawia się na naszej połowie - panowie! skupienie w obronie!
  • 27' po rzucie wolnym Lech znowu groźnie tańczył z piłą pod bramką Korony - gola jednak nie ma i nadal mamy bezbramkowy remis
  • 26' Vladislavs Gabov dostaje żółtą kartkę po brzydkim faulu (chyba na Pawłowskim?)
  • 25' Lech Poznań - Denis Thomalla zmienia jednak Jevtića
  • 23' rzut wolny Korony Kielce - piłka trafia w nasze pole bramkowe, ale sędzia przerywa grę i zaczynamy od własnej bramki
  • 22' Nie, nie ma póki co zmiany - Jevtić wrócił do gry
  • 21' Jevtić cały czas poza boiskiem, a więc gramy w 10. Będzie wymuszona zmiana?
  • 20' wolny wykonany, ale ani efektownie, ani efektywnie
  • 20' na murawie pojawiają się medycy, a Jevtić musi zejść z boiska - mamy rzut wolny
  • 19' Jevtić jest faulowany i leży na boisku, ale nie ma kary dla piłkarza Korony
  • 18' chyba pierwszą groźną sytuację prawie, prawie udało się stworzyć Koronie
  • 17' Kolejna dobra akcja zaczęta prawą stroną, dośrodkowanie, do przodu wybiegł Robak, ale podanie Lonettego było zbyt silne - ale barwo za próby!
  • 15' nasze własne statystyki robione "na oko" wskazują na przewagę Lecha, który ma ok 70% posiadania piłki
  • 14' rzut wolny wykonuje Jevtić starając się posłać piłkę prosto do siatki, ale ta przeleciała nad bramką
  • 13' Robak biegnący z piłką w kierunku bramki zostaje sfaulowany i Kamil Sylwestrzak widzi żółć
  • 12' Lovrencsics wykonuje rzut wolny wrzucając piłkę pod bramkę, ale wychwytuje ją pewnie Dariusz Trela
  • 11' Kolejny raz nasi napastnicy szukali dziury w obronie Korony i choć byli bardzo blisko bramki stracili piłkę
  • 10' Kolejorz ciśnie - spokojnie, ale póki co kontroluje sytuację na boisku
  • 8' strzał z daleka gości, ale zupełnie bez sensu - daleki, wysoki, bardzo niecelny
  • 7' nie ma upału, ale boisko jest chyba śliskie - przed chwilą poślizgnął się Pawłowski tracąc piłkę
  • 6' Pawłowski wywalczył aut, póki co gra dość spokojna - nie licząc akcji Lecha w pierwszej minucie meczu
  • 4' są miejsca na boisku, gdzie stoi woda - widać to gdy rozpryskuje się spod nóg piłkarzy
  • 2' Robak dośrodkowuje na pole bramkowe Korony, gdzie wbiegał Lovrencsics, ale podanie było bardzo niedokładne
  • 1' Pawłowski do Jevtica i już bramka gości była zagrożona!
  • 0' zaczynamy mecz!
  • 0' Mecz już za chwilę, a leje jak z cebra i zaczyna coraz wyraźniej grzmieć. Jest czym oddychać, zatem z pewnością będzie się lepiej grało niż w upale.

Lech Poznań – Jasmin Burić, Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Dariusz Dudka, Tamas Kadar, Karol Linetty, Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics, Darko Jevtić, Szymon Pawłowski, Marcin Robak

Korona Kielce – Dariusz Trela, Vladislavs Gabovs, Radek Dejmek, Piotr Malarczyk, Kamil Sylwestrzak, Aleksandrs Fertovs, Vlastimir Jovanović, Paweł Sobolewski, Marcin Cebula, Siergiej Pilipczuk, Przemysław Trytko.