Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (Mario Situm)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Sobotni remis z Wisłą Płock skomplikował ligową sytuację Lecha. Póki co wszystko jest nadal możliwe. Jednak aby Lech mógł myśleć o zdobyciu mistrzostwa Polski musi wygrywać… i liczyć na potknięcia rywali.

Na trzy kolejki przed końcem ligi do Poznania przyjedzie drużyna Jagiellonii Białystok, która na pewno chcieliby zrehabilitować się za ostatnią przegraną (5-1) przy Bułgarskiej.

Początek relacji z tego spotkania rozpocznie się przed godziną 20:30. Zapraszamy!

0 - 2

Jagiellonia Białystok

• 22:25 Obecnie trudno mówić o dobrych nastrojach, Niemniej jednak życzymy dobrego wieczoru i zapraszamy do kolejnych relacji.
  • 22:23 Katastrofalna gra nie tylko poznańskiej obrony ale ogólnie zespołu doprowadza do tego, że Kolejorz traci obecnie 5 punktów do prowadzącej Legii i spada na trzecie miejsce w tabeli. Teraz już tylko można liczyć na potknięcie Legii... Zawodnicy Lecha praktycznie odrazy schodzą do szatni. A kibice w kotle podbiegli do barierek, którymi zaczęli szarpać. Zdawało się, że chcą dostać się na murawę ale po chwili przestali.
  • 90+4 Koniec spotkania. Lech przegrał z Jagiellonią 0:2.
  • 90+2 Burliga odpuścił sobie łapanie piłki i grę wznawiają poznaniacy z autu.
  • 90+1 Zamarły trybuny poznańskich kibiców... słychać tylko fanów Jagiellonii.
  • 90' Jeszcze co najmniej 4 minuty potrwa to spotkanie.
  • 86' Makuszewski ukarany kartką za bardzo ostre wejście. Rywal obrócił się w powietrzu i wylądował na murawie.
  • 84' Chobłenko przed szansą zdobycia bramki.
  • 81' Jagiellonia: Wójcicki za Frankowskieg
  • 81' Kartką ukarany Piotr Wlazło.
  • 80' Goście ponownie o włos od zdobycia bramki.
  • 79' Jóźwiak świetnie utrzymywał się przy piłce w polu karnym szukając opcji strzału czy podania... jego ładne podanie zakończyło się niestety nieudaną główką.
  • 78' Situm i Dilaver na lewej stronie obrony... i chyba tyle. Wymieniali podania nie między sobą, a między rywalami.
  • 75' Dobre zachowanie Trałki w polu karnym jednak Kelemen przerywa jego podanie...
  • 73' Jagiellonia: Świderski za Pospisila
  • 72' Kelemen uprzedził Jóźwiaka w polu karnym. I znów Lechici bez strzału.
  • 70' Lech: Koljić za Gytkjaera
  • 70' Jagiellonia: Wlazło za Kwietnia
  • 68' Situm dośrodkowywał w pole karne do Gytkjaera. Jednak wrzucona piłka była za wysoka dla Duńczyka. Grę wznowi Kelemen.
  • 66' Gajos z rzutu wolnego trafia w mur - Mitrović na murawie.
  • 66' Makuszewski wycięty przed polem karnym gości.
  • 64' Jóźwiak faulowany przed polem karnym Jagiellonii.
  • 62' Lech: Chobłenko za Jevtića
  • 61' Lech próbuje.. ale z tych prób kompletnie nic nie wynika.
  • 59' Situm wywalczył rzut rożny dla Lecha.
  • 56' "Co wy robicie, Kolejorz co wy robicie?!" śpiewa cały, dosłownie cały stadion.
  • 55' Rzut rożny za spawą głowy Bartosza Kwietnia, który zdobył właśnie bramkę dla Jagiellonii! Lech przegrywa już 0:2
  • 54' Kamil Jóźwiak zamiast strzelać zgrał piłkę do środka pola karnego... po chwili już spoza pola karnego zagrał do Gytkjaera... ale niestety znowu brak bramki.
  • 52' Situm z Jóźwiakiem wymienili między sobą podania, otwierając temu ostatniemu drogę do bramki. Jednak obronie Jagiellonii udało się nie dopuścić do oddania strzału. Lech ma rzut rożny,
  • 49' Kelemen pewnie łapie piłkę wrzuconą w pole karne i po chwili pada na murawę. Sędzia wzywa do siebie Rafała Janickiego ale jednak raczej niczego nie była. Gra normalnie wznowiona przez gości.
  • 47' Sheridan na spalonym.
  • 46' Ostre wejścia Makuszewskiego i r rywal leży na murawie.
  • 45' Zaczynamy drugą odsłonę spotkania.
  • 45' Lech: Makuszewski za Kostevycha
  • 45+2 Koniec pierwszej części gry. Potężne gwizdy z poznańskich trybun słychać w stronę schodzących poznańskich zawodników.
  • 45+2 Poznaniacy grają już ewidentnie czekając na przerwę.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 44' Lech w obronie gra tak jakby nie potrafił grać... proste błędy, które goście próbują bezlitośnie wykorzystywać.
  • 40' Szybka akcja poznaniaków - piłka ze środka pola trafia na lewą stroną, skąd została przerzucona na prawą stronę do Situma, który wypracował sobie dobrą pozycję ale jednak dośrodkowywał i niestety żaden z jego kolegów zakończył akcji.
  • 39' Z dużego dystansu Kwiecień próbował zdobyć bramkę. Piłka nie wpadła jednak do siatki.
  • 37' Burliga ukarany kartką za faul na Jóźwiaku.
  • 36' Sędzia z pewnością przeszkodził Jevtić-owi w rozegraniu piłki... ale cóż. Nikt go nie ukarze.
  • 35' Trałka podaje za plecy Gytkjaera i akcja Lecha się kończy.
  • 32' Słupek ratuje gości przed stratą bramki z własnej.. głowy! Dobitka w wykonaniu poznaniaków niestety niecelna.
  • 29' Wrzutka Situma w przedpole karne... do nikogo.
  • 29' Janicki przerywa akcję gości w polu karnym wybijając na aut.
  • 27' Obrona Lecha, tak chwalona wcześniej dzisiaj jakby nie istniała... Przed chwilą poznaniaków uratował niefart Pospisila, który nie trafił w piłkę, a po chwili dobijający jego kolega trafił w boczną siatkę.
  • 26' Gytkjaer nie dosięgnął głową piłki przed polem karnym. Futbolówka poszybowała do prawej strony pola karnego gdzie jak z armaty huknął Gumny! Szkoda, że ta piłka nie wpadła, byłby naprawdę ładny gol.
  • 24' Lech znowu o włos od straty bramki! Obrona ledwo wybija piłkę na rzut rożny!
  • 23' Robert Gumny wypracował pozycję przy prawym rogu boiska i podał piłkę w pole karne do Gytkjaera, który odwracając się próbował strzelać. Niestety piłka nie trafiła w światło bramki.
  • 20' Gytjaer wyłożył przed pole karne piłkę do Gajosa a ten pewnie załadował piłkę do siatki! Jednak sędzia liniowy wcześniej zasygnalizował pozycję spaloną.
  • 17' Lech próbuje kontratakować ale ostateczny strzał trafia wprost w Kelemena.
  • 15' Jagiellonia przycisnęła i są tego efekty! Po chwili rozpracowywania obrony Sheridan płasko nad murawą pokonał Putnocky-iego. Lech przegrywa 0:1.
  • 14' Putnocky podbija wrzutkę wpole krne Novikovasa. Jednak to nie koniec, po chwili piłkę wrzuca Kwiecień ale i tu, tym razem jednemu z obrońców udaje się wybić piłkę.
  • 11' Kolejny rzut wolny dla Gości, i to z tego samego miejsca o co chwilę wcześniej. Piłka poszybowała gdzieś na początek pola karnego i została uderzona przez któregoś z gości głową po czym wyszła poza pole gry.
  • 9' Z rzutu wolnego Guilherme wrzucił piłkę w pole karne Lecha gdzie zdaje się Sheridan próbował głową skierować piłkę do bramki. Szczęśliwie dla poznaniaków piłka minęła słupki nie z tej strony.
  • 8' Rzut wolny dla Jagiellonii na połowie Lecha.
  • 7' Dobrze zapowiadająca się akcja Lecha i niestety niedokładne podanie Gajosa.
  • 6' Janicki pewnie wyprzedził Sheridana i przerwał akcję gości na wysokości pola karnego Lecha.
  • 4' Trałka upomniany przez sędziego za ostre zagranie.
  • 3' Wznawiamy spotkanie.
  • 1' I mamy przerwę w grze. Kibice Lecha racami zadymili swoją trybunę i w efekcie część boiska.
  • 0' Goście występują w żółtych koszulkach z czerwonymi pasami z przodu oraz czerwonymi spodenkami. Poznaniacy tradycyjnie niebieskie koszulki i białe spodenki.
  • 0' Zaczynamy!
  • 20:24 Warszawska Legia wygrała z Wisłą Płock 3:2 czym komplikuje Lechowi plany. By zdobyć mistrzostwo kraju Lech musi wygrywać i liczyć na potknięcia rywali.
  • 20:18 Dzień dobry! Przed nami 35. kolejka Ekstraklasy - Lech Poznań podejmuje Jagiellonię Białystok.