Sport Stare Miasto

Lech Poznań – Górnik Łęczna 0:0 (0:0)

15. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Górnik Łęczna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

26 kolejka Ekstraklasy to nie tylko komplet kibiców przy Bułgarskiej oglądających mecz z Górnikiem Łęczna. Najważniejszą tego dnia okazją jest 95-lecie powstania Lecha Poznań. W ostatnich 5 rundach Kolejorz regularnie odprawiał rywali z kwitkiem, czy tak będzie dzisiaj?

Przed meczem jak i w przerwie meczu można spodziewać się różnych, urodzinowych, atrakcji zorganizowanych przez Kolejorza dla jego kibiców.

Zapraszamy do relacji na żywo, która rozpocznie się przed godziną 15.30.

0 - 0

Górnik Łęczna

• 17:21 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 17:20 Lech walczył ale chyba należy powiedzieć, że poznaniacy mieli dużo szczęścia, że nie przegrali dzisiaj. Szkoda. Ale kibice śpiewają "Kolejorz jesteśmy z Wami", i dobrze!
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech remisuje z Górnikiem Łęczna 0:0.
  • 90+1 Górnik: Grzeszczak za Śpiączkę
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 86' Górnik: Ubiparip z Dzalamidze
  • 83' Putnocky samotnie wychodzi by skrócić dystans do strzału i robi to skutecznie. Piłka wybita po za pole karne.
  • 81' Nooo Robak już w minutę po wejściu strzela celnie głową na bramkę Prusaka. Bramkarz gości obronił strzał.
  • 80' Ciekawa zmiana Nenada Bjelicy. Lech wyczerpał limit zmian, i gra teraz dwoma napastnikami.
  • 80' Lech: Robak za Pawłowskiego
  • 79' Dawid Kownacki ukarany kartką za kopniecie Sasina w twarz.
  • 78' Prusak wybronił strzał głową Trałki.
  • 77' Kownacki minimalnie za nisko wyskoczył i nie dosięgnął piłki...
  • 74' Pchnięcie Leonado, a sędzia dyktuje tylko rzut wolny.
  • 73' Lech: Makuszewski za Jevtića
  • 73' Bednarek w poprzeczkę!
  • 71' Trałka niecelnie strzela volejem, był za mocno odchylony.
  • 70' Oblężenie Kolejorza i kilka strzałów.. ale żaden celny.
  • 69' Rzut rożny dla Lecha.
  • 67' Lech: Radut za Majewskiego
  • 64' I mogła być akcja bramkowa... dobrze rozegrana kontra Lecha kończy się tańcem Pawłowskiego, który zamiast podawać od Jevtića postanowił strzelać... i co i nic.
  • 63' Tymański upomniany przez sędziego po faulu na Majewskim.
  • 62' Kownacki znowu leży w polu karny. Po chwili Pawłowski tańczy przed polem karnym i ledwo ledwo udaje mu się skierować piłkę w stronę bramki. Strzał nie zagroził bramce Prusaka.
  • 59' Maciek Gajos ukarany kartką za faul.
  • 56' Na powtórce telewizyjnej widać, że jednak powinna być podyktowana jedenastka dla Lecha. Kownacki dostał kopa w łydkę. Ale gra toczy się dalej.
  • 56' Rajd Kownackiego zakończony upadkiem w polu karnym. Poznański napastnik wymownie jeszcze spojrzał na sędziego sugerując, że był faulowany ale nie było tam żadnego przewinienia.
  • 54' Trałka ukarany żółtą kartką.
  • 53' Za długo Jevtić czekał z odegranie piłki... i niestety zostaje ona przejęta przez rywali.
  • 52' Kostevych dobrze dzisiaj widoczny na lewej pomocy! Znowu w polu karnym walczył o piłkę.
  • 50' Dośrodkowanie Kostevycha odbite przez obrońcę. Do piłki dopadł Pawłowski. jego strzał na bramkę zaskoczył Prusaka - ale bramki nie ma.
  • 47' Majewski skiksował w polu karnym.
  • 45' Wznawiamy grę.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Wynik 0:0.
  • 44' Poznaniacy są już chyba na przerwie... najpierw Majewski nie trafia w piłkę, a po chwili Kędziora po drugiej stronie boiska trafia w nogi rywala przerywając tym samym atak Lecha.
  • 43' Minimalnie za wysoko zagrał Jević w pole karne do Kownackiego. Grę wznawia Prusak.
  • 41' Jevtić wrzuca piłkę w pole karne do Gajosa, ten głową skierował piłkę do Kownackiego, który przewrotką próbował pokonać Prusaka. Piłka niestety przeleciała lobem nad bramką.
  • 38' Tym razem Kędziora źle podając spowodował szybką kontrę gości. On także co sił w nogach pobiegł za przeciwnikiem i ostatecznie udało mu się przejąć piłkę na połowie Lecha.
  • 37' Pawłowski, odbierając piłkę w polu karnym podbił ją za mocno i przy zaliczył nieudaną próbę strzału.
  • 36' Kolejna pomyłka Jevtića przy podawaniu piłki....
  • 32' Pawełowski w polu karnym ładnie zwiódł obrońców przerzucając piłkę z prawej na lewą nogę. Niestety przy okazji nie udało mu się dobrze uderzyć w piłkę, która nie zagroziła bramce Prusaka.
  • 31' Po faulu na Tralce, piłkę z rzutu wolnego zagrywał Majewski. Futbolówka poleciała na dalszy słupek, gdzie walczył Trałka by móc skierować ją do bramki. Niestety grę wznowi Prusak.
  • 30' Majewski , trzeba to powiedzieć jasno, spaprał. Trzeba było podawać pod nogami do Kownackiego, który wbiegał w przed pole karne.
  • 25' Groźny strzał Sasina, ledwo broni Putnocky. Goście wznawiają z rzutu rożnego.
  • 24' Błąd w podaniu Jevtića i Lech traci piłkę w środku pola.
  • 22' Rzut rożny dla gości. Dokładna wrzutka w pole karne ale nikomu nie udało się dojść do piłki.
  • 15:52 Urodzinowa oprawa dla Lecha. Piękny widok pełnych trybun.

• 18' Znowu Kostevych walczy, tym razem w polu karnym Górnika. Niewiele mu zabrakło by móc podać piłkę do lepiej ustawionych kolegów.
  • 16' Oj rozkojarzona obrona Lecha. Tylko dzięki Bednarkowi strzał nie dotarł do Putnocky'iego. Ale i tak goście wywalczyli rzut rożny.
  • 14' Majewski faulowany na połowie gości. Rzut wolny wykona sam faulowany - będzie to wrzutka w pole karne.
  • 12' Oj blisko było! Po podaniu Pawłowskiego Majewski wbiegł w pole karne gdzie był sam na sam z Prusaka. Strzał odbił się od bramkarza i jeszcze na dodatek niespodziewanie od samego Majewskiego... ale piłka nie poleciała w stronę bramki.
  • 11' Kostevych walczył jak lew z trzema przeciwnikami ale ostatecznie przegrał.
  • 9' Drużyny grają wyrównane zawody. Jednak i druga drużyna co chwilę atakuje bramkę przeciwników.
  • 4' Groźny strzał gości, piłka odbiła się od poprzeczki.
  • 3' Obrona bramki Lecha na raty - najpierw Putnocky broni strzał z ostrego kąta, a po chwili do odbitej piłki dobiegł zawodnik gości ale jego strzał odbił się od obrońcy Lecha.
  • 2' Dobrze zagrana piłka w pole karne do Jetića. Niestety obrońcy byli szybsi od Szwajcara,
  • 1' Dobra wrzutka Kędziory w pole karne ale Kownacki nie bardzo miał pole do popisu.
  • 0' Zaczynamy spotkanie!
  • 15:12 Dzień dobry! Szczegóły dzień dla Lecha, który odchodzi 95 lat swojego istnienia. Czy podniesionym uda się podtrzymać doskonałą passę zwycięstw i tym razem?