Lech Poznań – FC Utrecht 2:2 (1:1)

Lech Poznań - Piast Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
Nicki Bille Nielsen, Radosław Majewski, Maciej Makuszewski

Wygrana 5:1 w lidze z Piastem Gliwice na pewno pozytywnie wpłynęła na morale poznaniaków, jednak po bezbramkowych remisie to Holendrzy są faworytami czwartkowego meczu. W przypadku zdobycia bramki, poznaniacy muszą zdobyć dwie, by myśleć o czwartej rundzie europejskich pucharów.

KKS Lech Poznań

2 - 2

FC Ultrecht
FC Ultrecht

• 22:14 Dziękujemy za udział w relacji zapraszamy do kolejnych.
  • 22:13 Lech walczył, tego nie da się ukryć. Walka była ostra ale niestety nie wystarczyło to do awansu. Szkoda.
  • 90+7 To było niesamowite! Błąd i pogoń za rywalem na pole karne Lecha. Wydawało się, że Lech straci bramkę ale udało się! Wynik po 97 minutach 2:2.
  • 90+4 Gytkjaer z ostrego kąta strzela na bramkę ale Jensen wyczuł intencje napastnika.
  • 90+3 Nielsen i Ayoub ukarani kartkami za utarczki przed wznowieniem gry po zdobyciu bramki przez Lecha.
  • 90+2 To się nie dzieje! Lech zdobywa bramkę! Christian Gytkjaer pakuje piłkę do bramki! Wynik 2:2
  • 90' Rzut rożny dla Lecha. Gytkjaer pakuje piłkę na poprzeczkę!
  • 90' 7 minut dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry.
  • 88' Koszmarny błąd w środku pola i znowu to samo w polu karnym! Nie można tak odpuszczać. Puynocky skrócił dystans jednego zawodników Utrechtu nie dając mu strzelić ale do piłki dopał jeszcze Van De Streek i wpakował do bramki! Lech przegrywa z Utrechtem 1:2
  • 87' Ani Rakels ani Gytkjaer nie dali rady zapakować piłki po dośrodkowaniu Kostevycha!
  • 84' Zmiana na Nielsena to wyraźnie ofensywna zmiana w Kolejorzu. Nenad Bjelica nie ma wyjścia kładzie wszystko na jedną kartę.
  • 84' Lech: Nicki Nielsen za Tetteha
  • 83' Klaiber leży na murawie po faulu Trałki. Po chwili goście mają wznawiać ale widać, że grają na czas.
  • 81' Rakels faulowany gdzieś na lini 22 metra między lewą linią autową a polem karnym Utrechtu.
  • 79' Lech: Rakels za Dilaver
  • 77' Z rzutu wolnego piłka trafia na głowę Getkjaear, ale niestety nie udało się dokładnie skierować piłki do siatki.
  • 76' Znowu Majewski faulowany.
  • 73' Oj nieładne zachowanie gości. Kerk skradł około 40 sekund meczu swoim wolnym schodzeniem.
  • 73' Utrecht: Troupee za Kerka
  • 70' Lech: Barkroth za Situma
  • 69' Utrecht gra w dziesiątkę! Leeuwin dostał drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną za faul na Makuszewskim.
  • 67' Utrecht: van der Meet za Braafheida
  • 67' Kerk zostanie zniesiony na noszach z murawy.
  • 65' Makuszewski wycięty w polu karnym ale zdaniem sędziego w ramach przepisów. Rzut rożny dla Lecha.
  • 64' Majewski podawał prostopadle do bramki do Gytkjaera. Oj szkoda, że poznański napastnik nie doszedł od piłki.
  • 63' Kerk jednak będzie raczej zmieniony. Gra ale wyraźnie kuleje.
  • 60' Mario Situm ukarany kartą za faul na Kerku. Zawodnik gości sygnalizuje konieczność zmiany, choć póki co wraca do gry.
  • 59' Lech w natarciu! Dośrodkowanie i strzał ale niestety nic z tego.
  • 57' Ładne rozegranie do Situma i jeszcze lepsze dośrodkowanie do Trałki! Oj szkoda, że Trałka nie zdołał dojść do piłki, z tego na pewno była by bramka.
  • 57' Vujadinović ukarany kartką za faul.
  • 56' Częstotliwość strzałów gości wzrosła, Lech jakby nieco wolniej. Przed chwilą strzelał Ayoub ale Putnocky pewnie złapał piłkę.
  • 55' Oj dużo szczęścia mieli poznaniacy. Strzał Utrechtu został podbity przez obrońcę Lecha myląc tym samym Pytnocky-iego. Piłka przy słupku wyleciała na rzut rożny.
  • 54' Kolejny raz piłka w siatce Lecha ale bramka nie zostaje uznana.
  • 52' Gol z rzutu rożnego dla Utrechtu nieuznany....
  • 51' Oj groźnie pod bramką Lecha. Putnocky za głęboko w polu karnym nie stał przed linią bramkową!
  • 49' Van De Streek chyba bardziej dośrodkowywał niż strzelał ale grę wznowi Putnocky, który pewnie złapał futbolówkę w rękawice.
  • 47' Tettech faulowany tuż przed polem karnym gości. Sprawcą zajcia Leeuwin, który zobaczył za to zagranie żółtą kartkę. Niewiele zabrakło do podyktowania jedenastki dla Lecha.
  • 46' Sędzia Kristoffersen wyraźnie i ostro zrugał właśnie Klaibera, dając mu do zrozumienia, że nie życzy sobie symulowania fauli na boisku.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę meczu.
  • 45' Utrecht: Ayoub za Emanuelsona
  • 21:02 Zaglądając kolegom z telewizji w ekrany, na powtórki, widzimy, że jednak bramka dla Lecha została zdobyta w momencie kiedy Christian Gytkjaer był na spalony.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Kolejorz remisuje z FC Utrecht 1:1.
  • 43' Gorąco pod bramką Utrechtu! Poznaniacy bardzo chcą strzelić bramkę ale póki co wywalczyli rzut rożny.
  • 42' Rzut wolny wykonywał Majewski. Jego strzał na rożny sparował Jensen.
  • 42' Mark van der Maarel ukarany kartką za faul taktyczny na Radosławie Majewskim. Rzut wolny naprzeciw bramki rywali.
  • 39' Blisko byli rywale oddania strzału! Wybita piłka z pola karnego na aut. Majewski zdaje się ucierpiał w starci z rywalem.
  • 38' Maja biegnie do lewego rogu pola karnego a kibice skandują "Jeszcze jeden!".
  • 37' Oj Erik Ten Hag prosi się o problemy. Ciągle gestykuluje a jego asystent pokazywał coś sędziemu asystentowi!
  • 36' Rafał Janicki zatrzymał atak rywali wybijając piłkę na rzut rożny na wysokości pola karnego Lecha.
  • 35' Majewski strzelił odkręconą piłkę w stronę bramki i niestety zrobił to bardzo niecelnie.
  • 33' Majewski wznawia z rzut rożnego.
  • 31' Lech się wyraźnie ożywił i wściekle atakuje bramkę rywala.
  • 29' Piękne dośrodkowanie Makuszewskiego! Szkoda, że Gytkjaera wyprzedził Jensen.
  • 28' Gytkjaer w polu karnym głową! Ale niestety naciskany przez obrońców minimalnie chybił.
  • 26' Majewski do Gytkjaera i goooool! Piękna bramka! Zdawało się, że Majewski podaje ale jednak strzelał. Piłka rykoszetowała o obrońcę i wpadła pod nogi rozpędzonego Trałki, który wpakował ją do bramki! Lech remisuje 1:1!
  • 24' Oj goście blisko bramki Lecha... ale na szczęście się udało!
  • 23' Makuszewski próbował sam strzelać na bramkę ale piłka odbiła się od obrońców i trafiła pod nogi Trałki, który szybko i niedokładnie posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Jeszcze Makuszewski reklamuje i sędziego zagranie ręką w polu karnym przez rywala.
  • 22' Emir Dialaver długim podaniem chciał zaskoczyć obronę gości ale niestety Gytkjaer mimo wysiłków był na spalonym.
  • 20' Radosław Majewski! Oj takiego jęku zawodu dawno tu nie było! Strzał ponad murem obrońców przeleciał tuż nad poprzeczką.
  • 19' Tetteh faulowany przed polem karnym Utrechtu. Dystans do bramki to ponad 22 metry.
  • 19' Dośrodkowanie za plecy Trałki nie mogło zostać zmienione w bramkę...
  • 17' Oj brzydka zabawa bramkarza Utrechtu. David Jensen już któryś raz opóźnia wznowienie gry. Nawet trener Bjelica i Jasmin Burić podbiegli do sędziego asystenta, by domagać się ukarania zawodnika gości.
  • 15' Willem Janssen ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Tettehu.
  • 14' Bardzo niedokładne przerzucenie piłki przez Janickiego na drugą stronę boiska do Kostevycha i strata piłki - aut dla gości.
  • 13' Błąd Kostevycha w środku pola naprawia Situm ale i tak goście mają rzut rożny.
  • 10' Gytkjaer leży na murawie po zderzeniu z Janssenem, który w powietrzu, łokciem uderzył poznańskiego zawodnika.
  • 10' "Kolejorz jesteśmy z Wami" śpiewają trybuny na stadionie przy ulicy Bułgarskiej!
  • 9' Janssen wyprzedził biegnącego Makuszewskiego przerwał akcję poznaniaków. Wyrzut z autu dla Lecha Poznań.
  • 7' Utrech zaczął teraz bardzo mocno defensywną grę i muruje jak może dostęp do swojej bramki.
  • 4' Majewski walczy jak lew w polu karnym ale goście są bardzo blisko i nie dają mu się rozegrać.
  • 3' Kibice są coraz głośniejsi i naprawdę mocno dopingują Kolejorza.
  • 2' Lech próbował odgryźć się podobną akcją jaką miał przed chwilą Utrecht ale niestety nic z tego.
  • 1' 40 sekunda i już jest bramka... Po dosyć spokojnej akcji i dośrodkowaniu w pole karne Gyrano Kerk z około 6 metrów wpakował, głową piłkę do bramki.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie, pierwszy piłkę do gry wprowadza Łukasz Trałka.
  • 20:00 Dzień dobry. Za kwadrans rozpocznie rewanżowe spotkanie trzeciej rundy kwalifikacji to Ligi Europy. Lech Poznań w pierwszym spotkaniu bezbramkowo zremisował. Nastroje przed meczem z FC Utrecht są umiarkowanie optymistyczne, a oczekiwania ogromne.