Lech Poznań – Cracovia 2:1 (0:0)

Cracovia - Lech Poznań 1:6 - Kraków 25.11.2013 r.  Foto: X-News

Spotkanie 5. kolejki Lotto Ekstraklasy odbędzie się dziś na Inea Stadionie o godzinie 20:30. Gościem Kolejorza będzie Cracovia.

Po czterech kolejkach podopieczni Jana Urbana mają tylko jeden punkt, a ich bilans bramkowy wynosi 1:8, co sprawia że zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Pasy natomiast mają siedem punktów i zajmują czwarte miejsce, ale po porażce z Jagiellonią Białystok pożegnali się z Pucharem Polski.

Lech do meczu przystąpi bez kontuzjowanego Dawida Kownackiego oraz Abdula Aziz Tetteha, który musi pauzować za czerwoną kartkę otrzymaną podczas ostatniej kolejki. W Cracovii zabraknie kontuzjowanych Pawła Jaroszyńskiego i Damiana Dąbrowskiego.

Historia spotkań rozgrywanych na Inea Stadionie przemawia za Kolejorzem. Krakowianie w stolicy Wielkopolski wygrali dotychczas czterokrotnie, a bramkarzy Lecha pokonywali dziewiętnaście razy. Obie drużyny w ligowej potyczce w Poznaniu zmierzą się po raz dwudziesty drugi. Do tej pory to 12 zwycięstw Kolejorza, 5 remisów i 4 zwycięstwa Cracovii.

• Piłkarze dziękują kibicom, ale nie udali się jak zwykle pod drugą trybunę. Wyszli tylko na środek i właśnie schodzą do szatni
  • Mecz nie był porywający, ale ważne są zdobyte bramki i wynik dający nam 3 punkty. Kiedyś Lech musiał się przebudzić. Dobrze, że udało się to teraz. oby dobra passa Lecha trwała jak najdłużej.
  • 90+3 2:1, takim wynikiem kończy się spotkanie przy Bułgarskiej. Ważne jest to, że Lechowi udało się zdobyć 3 punkty
  • 90+1

• 90' Mecz zostanie przedłużony o przynajmniej 3 minuty
  • 89' Cracovia: Steblecki za Deleu
  • 85' Trwa nerwowe odliczanie do końca spotkania. Trener Zieliński pokazuje sędziemu technicznemu, że Lech specjalnie opóźnia wznowienie gry
  • 83' Lech: Jóźwiak za Makuszewskiego
  • 80' Cracovia: 2:1 Strzelcem Miroslav Covilo
  • 79' Lech: Gumny za Kadara
  • 77' Pawłowski podaje do Robaka, ten nie ma litości dla Sandomierskiego. Jest 2:0
  • 76' Cracovia: Dimun za Cetnarskiego
  • 72' Makuszewski miał problemy z opanowaniem piłki w polu karnym przeciwnika i piłka po strzale wylądowała poza linia końcową. Szybki kontratak Pasów zakończył się fiaskiem
  • 70' Pasy szukają sposobu zbliżenia się do bramki gospodarzy. tym razem na wysokości pola karnego mogą rzucić piłkę po faulu. Egzekutorem znów Cetnarski. Szansa niewykorzystana. Lech miał szanse rozpocząć kontratak, ale szybko cracovia go zakończyła
  • 67' Makuszewski podaje na drugą stronę do Majewskiego, ten przedłuża piłkę do Pawłowskiego, którego strzał broni Sandomierski
  • 66' Lech: Marcin Robak za Nickiego Bille
  • 65' I znów szansa dla Kolejorza tym razem Majewski wchodząc w pole karne był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, niestety nie udało mu sie skierować piłki w dłuższy róg
  • 63' I jeeeeeeeeesssssssssssssssssttttttttttttttt 1:0 dla Kolejorza. Strzelcem bramki Jan Bednarek
  • 62' Majewski przepuszcza piłkę posłaną do niego, Lech zdobywa rożnego
  • 61' Trwają przygotowania do wprowadzenia zmiany w zespole Kolejorza. Tymczasem Kolejorz znów bliski zdobycia bramki. choć nie jest źle, kolejny rożny
  • 57' Nicki Bille wybrał się w rajd lewą stroną boiska, udało mu się przechytrzyć obronę i oddać niebezpieczny strzał na bramkę gości. Ojjj szkoda, że to nie wpadło
  • 55' Błąd Putnockyego, podaje piłkę wprost pod nogi Jendriska, ten nie spodziewając się prezentu ze strony gospodarza na szczęście pudłuje
  • 50' Piłke po przerwie wprowadza Cetnarski, na szczęście myli się o kilkanaście centymetrów. Puynocky może wprowadzać piłkę
  • 49' Jan Bednarek otrzymuje kartkę za faul na granicy pola karnego
  • 48' Makuszewski dostaje piłkę i próbuje oddać strzał z dystansu. Niestety nie trafia zbyt czysto w piłkę, którą z łatwością łapie Sandomierski
  • 46' Cetnarski obija piłkę o Paulusa i zdobywa rożnego dla Pasów. Na szczęście i ten rożny nie wykorzystany.
  • 46' Tym razem goście wprowadzają piłkę do gry. Oba zespoły bez zmian.
  • Powoli wracamy na Bułgarską. przerwa dobiega końca, ciekawe czy i na ile zmieni się gra obu zespołów
  • 45+1 Koniec pierwszej połowy
  • 45+1 Jevtić miał szanse oddać strzał na bramkę Cracovii. Miał czas przymierzyć, ale niestety futbolówkę posłał ponad bramką.
  • 45' Pierwsza połowa spotkania zostanie przedłużona p przynajmniej minutę
  • 44' Strzał Jendriska na bramkę Kolejorza, le nie było sie czego obawiać
  • 43' Po kolejny faulu Jevtić wrzuca piłkę na pole karne.
  • 39' Dośrodkowanie, piłkę wrzuca Cetnarski. Kolejorzowi udaje się wybić ją z własnego pola karnego. Na razie na boisku nic się nie dzieje
  • 37' Rutkowski, chcemy transfer, Rutkowski, chcemy transferu krzyczą kibole
  • 36' Kędziora prawie pobił się z Deleu zaraz po faulu , do którego doszło na boisku. Sędzia wezwał do siebie obu krewkich zawodników.
  • 30' Zdobywamy kolejny róg, tym razem piłkę wrzucamy z prawej strony. Niestety piłka trafia poza boisko i Sandomierski wznawia grę z pola bramkowego
  • 28' Jevtić podaje do Kadara, ten z pierwszej dośrodkowuje i pasy ratują się wybiciem piłki poza linię kończącą boisko. Znów Lechowi zabrakło wykończenia
  • 26' Znów Lech próbował wejśc od prawej strony w pole bramkowe przeciwnika. Niestety Darko Jevtić nie opanował piłki i Kolejorz musi obejść się smakiem. Mecz trwa dalej, a na tablicy nadal 0:0
  • 23' W natarciu pasy, niechcący Szczepaniak pomaga nam w obronie blokując strzał swoich kolegów z dystansu
  • 20' Nicki bille podaje piłkę do Makuszewskiego, który wchodząc w pole karne niestety traci ją
  • 18' Pasy próbowały przedostać się pod bramkę Lech, na szczęście Arajuuri jest na posterunku
  • 16' Pawłowski dośrodkowuje, ojjj i znów niewiele zabrakło. Kędziora był blisko dojścia do piłki, która mogła trafić do bramki. Gdyby doszedł do piłki to z 1 metra nie mógłby nie trafić w światło bramki
  • 14' Piłka trafia do Pawłowskiego, który przekazuje ją Kadarowi, ten strzela z dystansu. Ojjj niewiele się pomylił
  • 13' Po faulu na Jevticiu sędzie Kwiatkowski dyktuje wolny. Darko próbuje strzelać, niestety zbyt słabo, bo Sandomierski bez trudu łapie piłkę
  • 11' Rożny dla Cracovii Cetnarski wrzuca na pole karne, bład Putnockyego mógł nas kosztować straconą bramkę, na szczęście Bednarek znajduje się w odpowiednim miejscu.
  • 9' Darko Jevtić miał świetną okazję, udało mu się wejść w pole karne, ale do podawanej przez niego piłki ni eudało się dotrzeć żadnemu z lechitów
  • 7' Na razie nie ma zdecydowanego faworyta, każdy z zespołów stara się wybadać przeciwnika. Makuszewski przez chwilę leżał na murawie poza boiskiem. ALe wygląda, że wszystko jest OK
  • 4' Pawłowski podaje do Kadara, ten podaje do Jevticia, któremu nie udaje się wyjść na sam na sam z bramkarzem, ale Lech dostaje dwa rożne, których nie udaje mu się wykorzystać.
  • 1' Wójcicki faulowany, Cetnarski dośrodkowuje, ale tam już czeka na piłkę bramkarz Kolejorza
  • 0' Teraz już na poważnie zaczyna się mecz, Lech w biało niebieskich strojach, Cracowia w czerwono-biało-czarnych
  • 0' Sędzia Tomasz Kwiatkowski gwiżdże, a generał brygady Jan Podhorski symbolicznie rozpoczyna mecz
  • 20:29 Trwa losowanie stron. Oba zespoły już wybrały, teraz na środku boiska koncentrują się przed meczem
  • 20:28

Dzisiejszy mecz rozpoczęto od mazurka Dąbrowskiego
  • 20:26 Słuchacze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu i 31. bazy Lotnictwa Taktycznego z Krzesin są obecni na Stadionie
  • 20:25 W meczu z Cracovią nie zagra pauzujący za kartki Abdul Aziz Tetteh, którego zastąpi w środku pola Radosław Majewski. W kadrze na spotkanie zabrakło też Dariusza Dudka, Dawida Kownackieo i Dariusza Formelli.
  • 20:22

Stadion gotowy do przyjęcia piłkarzy. Trwa przedstawienie składów, które już za kilka minut zagrają na stadionie.
  • 20:20 Na zmianę w bramce zdecydował się sztab szkoleniowy Kolejorza. Miejsce broniącego do tej pory w lidze Jasmina Buricia zajął Matus Putnocky, który zagrał w meczu pucharowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dla Słowaka będzie do debiut w spotkaniu przy Bułgarskiej.
  • 20:18 Na boisko wchodzi dwóch kombatantów Jan Podhorski ps Zygzak oraz mjr Lisiek, który dzisiaj obchodzi swoje 90 urodziny. Od Szymona Pawłowskiego otrzymują okolicznościowe koszulki.
  • 20:16 Dziś na stadionie dużo wojskowych mundurów, a to za sprawą poniedziałkowego święta - Święta Wojska Polskiego
  • 20:15 W bezpośrednich spotkaniach Ekstraklasy między dzisiejszymi zespołami Lech zdobył 59 bramek, a Cracovia 66
  • 20:10 W zeszłym sezonie obie drużyny rywalizowały ze sobą trzykrotnie. Za każdym razem wygrywali gospodarze tamtych meczów. W Krakowie Cracovia wygrała 5:2 oraz 2:0, a w Poznaniu Kolejorz 2:1