POZnań Sport

Latające psy znowu na Cytadeli

Dog Chow Disc Cup Poznań 2011 - 19.06.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Elementy zabawy, sportowej rywalizacji oraz konkursu talentów tak pokrótce można scharakteryzować DOG CHOW DISC CUP. Rozpoczęła się ona dzisiaj i potrwa do niedzieli na polanie pod Dzwonem Pokoju w Parku Cytadela (wejście od ulic Garbary i Szelągowskiej). Udział w zawodach potwierdziło już 300 drużyn, w tym ponad 170 zagranicznych. Do rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy Dogfrisbee 2012 stanie z kolei około 200 drużyn, m.in. z Polski, Czech, Słowenii, Węgier, Szwajcarii, Rumunii, Holandii, Słowacji, Włoch, Rosji, Niemiec.

Dog Chow Disc Cup Poznań 2011 - 19.06.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterW piątek odbyły się rundy kwalifikacje i pierwsze rundy konkurencji dystansowych, polegających na aportowaniu przez psa lecącego dysku, czyli Toss&Fetch oraz Record Chase. W konkurencji Super Pro Toss&Fetch do rywalizacji staną najbardziej doświadczeni zawodnicy psich sportów.

W sobotę zobaczyć będzie można zawodników początkujących. Bardzo widowiskowo zapowiada się pierwsza runda Super Open Freestyle, w która jest najbardziej widowiskową konkurencją, w której zawodnicy przez dwie minuty prezentują dowolny program złożony z różnych powietrznych ewolucji wykonywanych przez psa.

Niedziela to z kolei dzień rund finałowych. W poszczególnych konkurencji zaprezentują się najlepsi zawodnicy ubiegający, którzy ubiegać się będą o tytuł Mistrzów Europy. W tym dniu odbędą się również niezwykle lubiane przez widzów pokazy zaganiania owiec i kaczek oraz widowiskowe zawody w Dog Diving, czyli skoku psów do wody. Kwalifikacje do tej konkurencji będziemy mogli oglądać przez pierwsze dwa dni zawodów.

Mistrzostwa Europy Dogfrisbee 2012 będą rozgrywane równolegle z zawodami DOG CHOW DISC CUP w dwóch konkurencjach – Super Open i Super-Pro Toss & Fetch. Dzięki zastosowaniu tej “przeplatanki”, widzowie przybywający na imprezę o różnych porach dnia będą mieli szansę zobaczyć pokazy zarówno zawodników ubiegających się o Puchar DOG CHOW, jak i o tytuł Mistrza Europy w Dogfisbee.

Równocześnie z zawodami odbywać się będzie pełen atrakcji piknik przygotowany przez Miasto Poznań w ramach Programu miejskiego “Kejter też poznaniak”. W tym roku, w imieniu Miasta atrakcje zorganizował Klub Aktywnego Psa.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz