K U L T U R A Łazarz

Łazarski eko pener

EkoPener (1)  Foto: Inkubator Kultury Pireus

Pierwszy raz pojawił się na ubiegłorocznym Sąsiedzkim Sylwestrze 2021/22, w ramach corocznej Łazarskiej tradycji Eko Pener. W tym roku pojawi się obok Inkubatora Kultury Pireus przy ulicy Głogowskiej 35. Rzeźba będzie służyć jako kolektor do nakrętek, mając skłaniać ludzi do refleksji o środowisku i dbaniu o nie. Cała forma rzeźby nawiązuje do Łazarskiego folkloru

PENER to potoczna nazwa chuligana, zaczepiającego ludzi w bramie. Łazarski pener będzie zaczepiał ludzi tylko by żądać nakrętek i dbać o planetę.

Instalacja nawiązuje do sytuacji i problemów z jakimi mierzy się na co dzień. Są to kwestie ekologiczne, dbania o środowisko i planetę.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Łazarza i nie tylko, by zbierali plastikowe nakrętki i wrzucali je do pojemnika – informuje Zuzanna Sobolewska, koordynatorka wydarzenia.

Akcja będzie trwała do końca roku, a dochód z zebranych nakrętek zostanie przeznaczony na cel charytatywny wybrany przez Szkołę Podstawową nr 9 im. dr. Franciszka Witaszka, która partneruje całej akcji.

Niesegregowany plastik jest bardzo szkodliwy dla naszej planety. Nakrętki są dobrym surowcem wtórnym, który posiada wiele zastosowań. Zbierając nakrętki osobno możemy dołożyć się do potrzebnego celu. Przychodząc w środę z zebranymi nakrętkami, można skorzystać z warsztatów rysunku i malarstwa, szczegóły w wydarzeniu na fb https://fb.me/e/3M63GgY6v

Użyte w artykule zdjęcia: Inkubator Kultury Pireus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz