POZnań

Łatwiejszy dostęp do darmowego internetu

Mapa zasięgu sieci WiFi  Foto: UMP

Z początkiem lipca zmieniły się zasady korzystania z darmowego miejskiego Internetu w sieci bezprzewodowej wireless.poznan.pl. Oznacza to łatwiejsze logowanie i korzystanie z miejskich punktów dostępu do sieci.

Aktualnie, aby skorzystać z miejskiego Internetu bezprzewodowego, wystarczy na urządzeniu mobilnym wybrać z listy dostępnych sieci sieć wireless.poznan.pl i połączyć się z nią. Następnie uruchomić przeglądarkę internetową i wpisać dowolną, istniejącą stronę internetową. Po zatwierdzeniu, nastąpi przekierowanie na stronę startową darmowego Internetu, gdzie należy zaakceptować regulamin i kliknąć na przycisk Logowanie. Od tej chwili można korzystać z Internetu.

Internetowe serwisy miejskie, takie jak: Miejski Informator Multimedialny, Kultura w Poznaniu, PEKA, Komunikacja w mieście, Plan miasta, Biuletyn Informacji Publicznej są dostępne athoc, bez użycia przycisku Logowanie.

Nie ma już potrzeby zakładania konta użytkownika i weryfikowania danych za pomocą SMS. Stosownie do rozporządzenia reguletora telekomunikacyjnego, czas trwania pojedyńczej sesji jest ograniczony do 1h a przepustowość łącza do 1 Mb/s.

Sieć pokrywa swoim zasięgiem obszar centrum miasta oraz Ostrowa Tumskiego. Punkty dostępu znajdują się także na dworcach autobusowych przy Rondzie Śródka, Rataje oraz pętlach Junikowo, Górczyn i os. Sobieskiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz