K U L T U R A

Lato na Wildzie i Łazarzu

Łazarskie Lato  Foto: materiały prasowe

Od piątku, 1 lipca trwa “Łazarskie lato” – cykl wydarzeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Codziennie, do 4 września będzie można uczestniczyć w koncertach, spektaklach czy warsztatach. Wiele z nich odbywa się również w zajezdni tramwajowej Madalina. Co tydzień, zarówno na Wildzie, jak i na Łazarzu na poznanianki i poznaniaków czeka mnóstwo atrakcji.

W ubiegły weekend została otwarta strefa rekreacyjna na rynku Łazarskim w ramach wakacyjnej akcji “Łazarskie lato”. Uczestnicy mogli wysłuchać koncertów, potańczyć,  obejrzeć pokazy cyrkowe i dobrze się bawić. W tym tygodniu organizatorzy przygotowali inne atrakcje, dzięki którym będzie można miło spędzić czas. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. 

Środa, 6 lipca zapowiada się muzycznie. O 15:00 rozpoczną się warsztaty z Wujkiem Ogórkiem. Nieco później będzie też okazja, by poznać ukulele – mały instrument przypominający gitarę. O 16:30 odbędą się warsztaty dla dzieci, a o 17:30 dla młodzieży i dorosłych. Poprowadzi je Alejandro Aguilera. Organizatorzy mają 10 instrumentów, ale na zajęcia mogą przyjść również te osoby, które już posiadają swoje ukulele.  

Językowy czwartek upłynie pod znakiem warsztatów z języka polskiego jako obcego. O 15:00 rozpoczną się zajęcia dla dzieci, a o 17:00 dla dorosłych. 

W ramach malowniczego piątku warto udać się na wycieczkę do Szreniawy. W tamtejszym Muzeum Rolnictwa o 14:00 odbędą się warsztaty ekologiczne. 

W sobotę głównym punktem programu będzie koncert Magdaleny Janickiej i Roberta Wojciechowskiego. Uczestnicy programu The Voice of Poland zaprezentują się o godz. 17:00. To jednak nie wszystko, co przygotowano na ten dzień. O 12:30 odbędą się warsztaty robienia deserów z wykorzystaniem produktów z rynku (Pączuś i Kawusia), o 13:00 rozpocznie się na kiermasz szklanego rękodzieła, a o 15:00 pokaz strojów, podczas którego będzie można podziwiać piękne suknie z lat 30. i 40. 

Tydzień na rynku Łazarskim zakończy teatralna niedziela. O 14:00 Teatr Kulturka wystąpi ze spektaklem “Kosmiczni turyści”, a o 16:00 będzie można obejrzeć “Tajemnicę monokryształu – o Janie Czochralskim” w wykonaniu Teatru Kamishibai. Temu wydarzeniu towarzyszyć będą również warsztaty. 

Szczegółowy program na każdy tydzień prezentowany będzie na profilu Łazarskie Lato

Lato również na Wildzie

W dawnej zajezdni tramwajowej na Madalinie również można świetnie bawić się podczas wakacji. W ramach letniego cyklu przygód organizatorzy proponują wyprawę dookoła świata – w ubiegłym tygodniu uczestnicy wyruszyli z Meksyku, by lepiej poznać Amerykę Środkową. 

W tym tygodniu przystankiem jest Japonia, aby wszyscy chętni mogli zgłębić swoją wiedzę na temat Dalekiego Wschodu.

W środę, 6 lipca w wildeckiej filii bibliotecznej o 13:00 odbędzie się spotkanie z baśniami i kulturą Japonii, a o 16:00 będzie można wziąć udział zajęciach plastycznych “Kwiat kwitnącej wiśni”. 

Czwartek rozpocznie się od zajęć umuzykalniających i ruchowych dla najmłodszych (godz. 12:00). W tym samym czasie odbędzie się również spotkanie dla starszych poznanianek i poznaniaków “Senior nie bimba”. Po południu, o 15:30 dzieci w wieku szkolnym będą mogły wziąć udział w warsztatach street dance. 

W piątek o 13:00 organizatorzy przygotowali zabawę edukacyjną “Mapy i flagi”, a o 15:00 rozpoczną się warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy przygotują sushi bez ryb. 

W sobotę Świetlica Cafe zamieni się w strefę integracji – odbędą się tam zajęcia rozwojowe i  muzyczno-ruchowe dla najmłodszych (godz. 11:00). W godzinach 12:00-15:00 potrwa panel Ochotniczego Hufca Pracy. Ponadto o 15:00 Teatr Małeke przedstawi bajkę z Dalekiego Wschodu – “Kamieniarz”, a o 17:00 będzie można odpocząć podczas relaksacji. 

W niedzielę zaplanowano warsztaty teatralne, które poprowadzi Teatr Kamishibai (godz. 13:00), bingo madalingo (godz. 15:00), spotkanie z podróżnikiem Dawidem Tomalakiem i warsztaty z kaligrafii (godz. 16:00). 

Szczegółowy program na każdy tydzień prezentowany będzie na profilu Madalina

Realizatorem obu projektów jest Fundacja Kreaktywator. Wydarzenia finansowane są przez Miasto Poznań

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz