K U L T U R A

L.U.C i 100 muzyków na rowerach. Takie będzie rozpoczęcie 27. Malty!

Prawie stu muzyków – członków różnych orkiestr oraz rowerzystów z Poznania i Wielkopolski rozpocznie tegoroczny Malta Festival. Artyści przejadą ulicami miasta na specjalnych rowerowych platformach. Bike Bands Opening to autorski projekt Łukasza L.U.C Rostkowskiego, jednego z najbardziej znanych raperów i beatboxerów w Polsce.

L.U.C

W czasie parady usłyszymy mieszankę folku, funku i hip-hopu. Tak różnorodna muzyka oddaje główną ideę samego festiwalu: spotkanie kultur i osobowości, które wspólnie tworzą niepowtarzalną harmonię. 6 kilometrowa trasa opracowana razem z Rowerowym Poznaniem, zakończy się koncertem na placu Wolności.

W Bike Bands Opening może wziąć udział każdy, nawet jeśli nie posiada własnego roweru. Do akcji włącza się Poznański Rower Miejski, który bezpłatnie udostępnia jednoślady na czas parady.

Za pseudonimem L.U.C kryje się 36-letni Łukasz Rostkowski – raper, beatboxer i producent muzyczny. Za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010 r. Paszport „Polityki”. Współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Rahimem, Fokusem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek, Urszulą Dudziak i Andrzejem Smolikiem.

Ostatnio nagrał „REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie” z 11 utworami pochodzącymi z repertuaru m.in. Haliny Frąckowiak, Magdy Umer oraz Ireny Jarockiej, które zaaranżował z udziałem zaproszonych muzyków, m.in. Rahima, K2, Mesahah czy Adama Lepki.

Bike Bands Opening – 16 czerwca 2017 o godz. 19 – Plac Adama Mickiewicza.

Użyte w artykule zdjęcia: www.olivasoto.com, materiały prasowe Malta Festival

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz