POZnań

Kwiatowy dywan w sercu Poznania

Dywan kwiatowy w praku Adama mickiewicza  Foto: materiały prasowe / UMP

W parku Adama Mickiewicza, przed Teatrem Wielkim pojawiło się ogromne serce, w którym krzyżują się dłonie dwóch osób oraz flaga Polski i Ukrainy. Całość wieńczy napis “Podaj rękę Ukrainie”. Do wykonania kwiatowego dywanu użyto ponad 150 tysięcy tulipanów.

Tegoroczny projekt dywanu kwiatowego jest podziękowaniem dla społecznych organizacji i osób indywidualnych, które działają na rzecz pomocy uchodźcom. 

Dywan jest żywym pomnikiem dla osób, które odeszły od nas z powodu wojny, pozostały na niej, bądź przybyły do Poznania i Wielkopolski uciekając od jej niebezpieczeństwa – informuje Stowarzyszenie Naukowo- Techniczne inżynierów i techników ogrodnictwa oddział w Poznaniu, które zainicjowało akcję tworzenia kwietnych dywanów w sercu Wielkopolski. Do akcji przyłączyli się również studenci Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Teren udostępniony został przez Zarząd Zieleni Miejskiej. – Kolejny rok przyłączamy się do akcji, która niesie ze sobą wyjątkowy wymiar społeczny. To wyraz solidarność z naszymi gośćmi z Ukrainy – dodaje Klaudia Beker z Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

IX Poznańskie Dywany Kwiatowe realizowane są wspólnie ze Stowarzyszeniem Naukowo- Technicznym Inżynierów i Techników Oddział w Poznaniu (SITO), które jest jednocześnie pomysłodawcą przedsięwzięcia. Akcję zapoczątkowano w 2013 roku. Od tego czasu co roku w parku A. Mickiewicza pojawiają się kwietne kompozycje, nawiązujące do ważnych wydarzeń. 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz