K U L T U R A

Kwaśniewskiego rozmowy z Córami i Surtarang – zdjęcia

Mariusz Kwaśniewski na Żywo - Surtarang i Córy -Blue Note Poz  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note we wtorek gościł zespół Surtarang i Córy. Była okazja na dwa świetne koncerty i dwie ciekawe rozmowy, które zostały zarejestrowane i zostaną wyemitowane w radiu Afera.

Surtarang to zespół, który powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni dźwiękowej dla praktyki jogi. Zapragnęli czegoś więcej i postanowili zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności.

Inspirują się muzyką orientalną, przede wszystkim Indiami. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową.

Zespół wystąpił w składzie: Hanka Łubieńska – wokal, Eryk Nowacki – sitar, saz, Łukasz Jasiak – tabla, sampler, darbuka, produkcja

Córy tworzą – Kasia Tontor i Natalia Hoffmann. Ich muzyka inspirowana jest soulem, hip hopem i r&b. Te dwie zdolne, sympatyczne panie połączyły długie rozmowy podczas czwartkowych spotkań przy kawie, tłuste bity oraz wspólne flow. Muzyka jest dla nich formą autoterapii. Chcą pokazać, że dziewczyny mogą się wspierać i być dla siebie źródłem wzajemnej inspiracji. Przy gramofonie stanął Piotr Kraśner.

To był długi i bardzo inspirujący wieczór. Kto był mógł zakosztować nie tylko muzycznych dźwięków, rozmów, ale i ciastek, którymi obdarowały widzów Córy. Poznański dziennikarz Mariusz Kwaśniewski poprowadził ciekawe rozmowy, które przybliżyły nie tylko twórczość występujących tego wieczora zespołów.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz