K U L T U R A

Kwartet – czterech fantastycznych aktorów na scenie

kwartet  Foto: Teatr Imka

Kwartet to jedna z tych sztuk, w której świetni aktorzy próbują odpowiedzieć na pytania fundamentalne, a więc o istotę teatru, bycia aktorem i istotę sztuki w ogóle. Ale niekoturnowo, lecz poprzez zabawę. Na scenie czterech fantastycznych aktorów, którzy gwarantują niezapomniane emocje!

Jest to możliwe, bo tekst i sytuacja dramatyczna to tylko partytura, którą zawsze można zagrać inaczej, błyskotliwej, zabawniej. Aktorzy zawsze zostawiają sobie duży margines wolności na improwizację czy zabawę z publicznością. Dlatego każdego wieczoru spektakl jest inny. Aktorzy łowią sensy w grze wolnej wyobraźni. Żartują, przekomarzają się, prowokują scenicznych partnerów – zaskakując ich oraz widownię.

kwartet

Cały smak tkwi w tym, iż tekst i zarysowana sytuacja dramatyczna są zaledwie partyturą dla improwizujących artystów. Tekst Bogusława Schaeffera ma bowiem to do siebie, że można go ciąć i przestawiać do woli, i dzieje się to bez uszczerbku dla całości. Na tym polega geniusz twórcy, który buduje swoje dzieło z samodzielnych części, dając ogromną swobodę aktorowi i przez to czyni go współautorem. Atutem spektaklu jest atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki. Co wieczór gwarantują inne widowisko. Niezmiennie bawią. To wspaniały, inteligentny, dowcipny teatr, jakiego wciąż nam mało.

Na scenie dla poznańskiej zagrają Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek i Tomasz Karolak. Całość wyreżyserował Mikołaj Grabowski.

Spektakl Kwartet zobaczymy w APOLLO we wtorek (20.10) o godzinie 18:00. Całość trwa 85 minut wraz z przerwą. Zostały jeszcze ostatnie bilety!

Telefoniczna rezerwacja biletów : 61 679 27 27
Rezerwacja mailowa : sprzedaz@sollus.pl

kwartet

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz