K U L T U R A

Kup sobie festiwal – Spring Break 2015

Spring Break  Foto: materiały prasowe

Kwietniowy Spring Break był wyjątkowym wydarzeniem na poznańskiej scenie muzycznej. Impreza, której celem była promocja początkujących artystów odbywała się w 6 klubach, a na scenach wystąpiło ponad 50 zespołów. Organizatorzy planują już kolejną edycję i apelują o wsparcie w ramach popularnych kampanii crowdfundingowych.

Spring Break Foto: materiały prasoweWiosną  2015 roku Fundacja Fast Forward planuje drugą edycję imprezy Spring Break Showcase Festival & Conference. Spring Break to pierwsze w Polsce zrealizowane z takim rozmachem wydarzenie będące połączeniem festiwalu muzycznego i konferencji branżowej.

W kwietniu w 6 poznańskich klubach wystąpiło ponad 50 zespołów (m.in. Artur Rojek, Sorry Boys, The Dumplings, XXANAXX, Kamp!). W Centrum Kultury Zamek odbyły się panele i warsztaty z udziałem polskich i zagranicznych gości. Impreza spotkała się z doskonałym przyjęciem zarówno publiczności, jak i mediów. Pojawiły się także porównania do prestiżowych festiwali Eurosonic czy Reeperbahn.

Organizacja tak złożonego przedsięwzięcia wymaga zaangażowania bardzo wielu środków, tym bardziej że edycja 2015 planowana jest z jeszcze większym rozmachem – więcej klubów, więcej zespołów, więcej paneli i warsztatów.

Organizatorzy zwracają się do sympatyków Spring Break zachęcając do wsparcia przedsięwzięcia w ramach kampanii crowdfundingowej na portalu Eventudu. Wsparcie finansowe to możliwość m.in. uzyskania wstępu do oficjalne afterparty czy wskazania zespołów, które powinny zagrać podczas przyszłorocznego wydarzenia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz