Sport

Kto zostanie Mistrzem Polski w hokeju na trawie?

Puchar Polski - Hokej na trawie  Foto: Paweł Siczyński

W weekend poznaliśmy finalistów  Pucharu Polski w hokeju na trawie. W najbliższą niedzielę na kompleksie AWF w Poznaniu zagrają LKS Gąsawa oraz KS AZS AWF Poznań.

W sobotę drużyny rozegrały ostatnie kolejki fazy grupowej Pucharu Polski, a w niedzielę cztery zespoły z pierwszych miejsc spotkały się w półfinałowych starciach. W pierwszym meczu o finał LKS Gąsawa zwyciężył z faworyzowanym WKS Grunwald Poznań 3:1, a w drugim pojedynku KS AZS AWF Poznań nie miał problemów z pokonaniem zespołu AZS Politechnika Poznańska i wygrał 5:0.

W najbliższą niedzielę (5 lipca) o 15:15 rozpocznie się wielki finał. Mecz zostanie rozegrany na kompleksie AWF w Poznaniu, jednak ze względu na stan epidemiczny kibice nie będą mogli obserwować tego spotkania z wysokości trybun. Fanów hokeja mecz będą mogli zobaczyć w telewizji, na kanale TVP Sport. Początek o 15:10.

Puchar Polski w hokeju na trawie został ponownie zorganizowany przez Polski Związek Hokeja na Trawie po 13 latach przerwy. Do walki o nowe-stare trofeum stanęło 12 drużyn klubowych z „Hokej Superligi” oraz I ligi.

Użyte w artykule zdjęcia: Paweł Siczyński

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz