Tarnowo Podgórne

Kto pojedzie bezpłatnie autobusami w Tarnowie?

Autobus - Gmina Tarnowo Podgórne  Foto: Gmina Tarnowo Podgórne

Darmowa komunikacja miejska jest z pewnością dużą zachętą, by zrezygnować z samochodu i tym samym zadbać o środowisko. W Tarnowie Podgórnym za bilety nie muszą płacić uczniowie.

Bezpłatnie z komunikacji miejskiej w Tarnowie Podgórnym mogą korzystać wyłącznie uczniowie szkół podstawowych zamieszkali na terenie Gminy.

Bezpłatne bilety okresowe finansowane z budżetu Gminy Tarnowo Podgórne na obszar Gminy obsługiwany przez ZTM Poznań – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Gminy.

Te darmowe bilety będą ważne od 1 października tego roku, do końca września 2022 roku. Uczeń musi posiadać już wyrobioną kartę PEKA. Warto jednak pamiętać o jeszcze kilku formalnościach, bez których się nie obejdzie.

Rodzice ucznia powinni zgłosić bezpłatne doładowanie biletu dostarczając do sekretariatu kartę PEKA lub PEKA Junior. Następnie szkoła przekazuje kartę do doładowania i potem oddaje uczniowi.

Co z uczniami mieszkającymi na terenie Tarnowa Podgórnego, ale uczącymi się poza Gminą?

W takim przypadku rodzice ucznia zgłaszają bezpłatne doładowanie biletu w POK TP-BUS. Należy tutaj wypełnić oświadczenie o miejscu zamieszkania i okazać ważną legitymację szkolną.

Użyte w artykule zdjęcia: Gmina Tarnowo Podgórne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz