KS Waterpolo Poznań pewnie pokonuje Polonię Bytom

1. kolejka rozgrywek Ekstraklasy w piłce wodnej mężczyzn (mec  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznańscy waterpoliści rozpoczęli nowy sezon ligowy od pewnej wygranej w dwumeczu z WTS Polonią Bytom. Na własnym basenie w Termach Maltańskich dwukrotnie pokonali zespół gości, zdobywając komplet 6 punktów oraz łącznie aż 31 goli. Sobotnie spotkanie I kolejki Ekstraklasy, rozegrane przez poznaniaków w odmłodzonym składzie, zakończyło się wynikiem 17:7. Niedzielny rewanż to kolejny popis zawodników Waterpolo Poznań i wygrana 14:6. Najlepszymi graczami rozgrywek zostali Eryk Dziaduk i Rafał Bocheński z Poznania oraz Robert Andrzejewski i Radosław Paczyna z Bytomia.

W pierwszych 6 minutach sobotniego meczu drużyna z Bytomia nieoczekiwanie strzeliła gospodarzom 3 gole i objęła w I kwarcie prowadzenie 2:3. Na szczęście poznaniacy szybko przełamali obronę gości i popisali się wyjątkowo skuteczną grą w ataku. W kolejnych 16 minutach zdobywali aż 10 bramek, przy stracie tylko jednej własnej. Ostatnia kwarta przyniosła zmianę bramkarza Poznania oraz wyrównaną grę obu zespołów. W ataku jednak cały czas prym wiedli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali pierwszy mecz tegorocznych Mistrzostw Polski aż 17:7. MVP spotkania wybrano nowego zawodnika Waterpolo Poznań Eryka Dziaduka oraz Roberta Andrzejewskiego z WTS Polonia Bytom.

Niedzielny rewanż przebiegał już całkowicie pod dyktando poznańskiej drużyny. Gospodarze w 1 kwarcie objęli prowadzenie 4:2 i nie oddali go do końca spotkania, zdobywając kolejne 12 bramek. Cały mecz zakończył się wynikiem 14:6, a najlepszymi zawodnikami zostali tym razem Radosław Paczyna z Bytomia oraz poznaniak Rafał Bocheński. Najbardziej skutecznym graczem w ataku okazał się natomiast kapitan Poznania Tomasz Różycki, który w obu meczach zdobył łącznie aż 10 goli.

W dwumeczu z Bytomiem zrealizowaliśmy założony plan w 100%. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej naszej drużyny. Młodzi gracze pokazali się z bardzo dobrej strony, szczególnie Eryk Dziaduk, który zdobył w całym dwumeczu aż 4 gole. Mam nadzieję, że nasz wynik to dobry prognostyk na resztę sezonu. Jeżeli dzisiaj mistrz Polski odniesie dwa wysokie zwycięstwa nad Gorzowem, to I kolejkę MPS zakończymy na drugim miejscu. Do końca roku czekają nas jeszcze trudne dwumecze wyjazdowe – za dwa tygodnie z Legią Warszawa, a na początku grudnia z Arkonią Szczecin. Ich wyniki tak naprawdę przesądzą o układzie tabeli ligowej w rundzie jesiennej – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W II kolejce Ekstraklasy, zaplanowanej na 7 i 8 listopada, poznaniacy zmierzą się w stolicy z zespołem Legii Warszawa. Piłka wodna powróci do Poznania w drugiej połowie listopada, kiedy to nasi waterpoliści rozegrają trzeci dwumecz przeciwko drużynie GKPW 59 Gorzów.

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

Sobota, 24 października:
Waterpolo Poznań – WTS Polonia Bytom 17:7 (2:3, 5:1, 5:0, 5:3)
Skład: Yazerski, Domagała – bramkarze, Różycki – kapitan (5 goli), Bocheński (3 gole), Małek, Dziaduk (2 gole), Drula (3 gole), Kowalewski (1 gol), Kalinowski, Goździak (1 gol), Wróbel, Szymonik (2 gole), Krawczyk

Niedziela, 25 października, rewanż:

Waterpolo Poznań – WTS Polonia Bytom 14:6 (2:1, 3:0, 4:2, 5:3)
Skład: Yazerski, Domagała – bramkarze, Różycki – kapitan (5 goli), Bocheński (1 gol), Małek, Dziaduk (2 gole), Drula, Kowalewski (2 gole), Kalinowski, Goździak (2 gole), Wróbel, Szymonik (2 gole), Krawczyk

Trenerzy: Jacek Maciąg, Mikhail Yazerski